Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – co w niej załatwimy?
25 stycznia, 2018
Usługi geodezyjne - Wyznaczanie granic działki i znaków granicznych
Usługi geodezyjne – Wyznaczanie granic działki i znaków granicznych
31 sierpnia, 2018

Wynajem autokarów – Organizujemy wycieczkę szkolną

Wynajem autokarow Torun autobusy wycieczkowe do wynajecia

Wyjeżdzasz? O czym warto pomyśleć przy wyborze przewoźnika?

Podstawowym problemem w organizowaniu wyjazdu jest wynajem autokaru. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy przewozowej ? Poniżej przedstawiamy krótki poradnik dla mniej i bardziej doświadczonych podróżników.

ZAREZERWUJ BILET ON-LINE

Coraz więcej firm oferujących przewozy pozwala na rezerwacji biletów on-line. Jest to bardzo wygodny sposób na organizację podróży. W wygodny sposób możesz zorganizować przejazd sobie i innym. Żeby to zrobić musisz mieć tylko laptopa lub tableta oraz dostępu do internetu. Po dokonaniu rezerwacji internetowej najczęściej otrzymujesz plik pdf, czyli bilet elektroniczny, który możesz wydrukować, lub pokazać kierowcy w wersji elektronicznej. E-bilet to duża wygoda, ponieważ nie musisz go drukować.

Kolejnym plusem rezerwacji biletów przez internet (szczególnie z wyprzedzeniem) jest szansa na zniżki. Wiele firm oferujących wynajem autokarów organizuje promocje dla klientów, którzy rezerwują bilety przez internet. Jeżeli zatem planujesz wyjazd, koniecznie sprawdź, czy wybrana przez ciebie firma przewozowa oferuje internetową sprzedaż biletów.

SPRAWDŹ AUTOKARY WYBRANEJ FIRMY

Przy organizowaniu męczącej podróży, ważnym aspektem będzie standard autokaru autokaru, którego będziemy pasażerami. spróbuj upewnić się, czy wybrany przez nas przewoźnik zagwarantuje nam komfortową podróż. Coraz więcej przewoźników udostępnia na swoich stronach internetowych zdjęcia wyposażenia swoich pojazdów- warto się z nimi zapoznać! Zobacz czy siedzenia mają regulowane oparcie, czy będziesz miał gdzie wyprostować nogi. Może się to okazać ważne szczególnie w razie kilkudziesięciogodzinnej podróży- będziesz mógł odpocząć , dzięki czemu droga minie ci o wiele szybciej Nie ma niczego bardziej męczącego, niż {długa podróż w niekomfortowych warunkach}

następnym bardzo istotnym aspektem wyposażenia każdego wynajmowanego pojazdu jest klimatyzacja. Postaraj się więc sprawdzić, czy pojazdy przewoźnika są w nią wyposażone. Wielogodzinna podróż w upale lub marznięcie bez ogrzewania to także bardzo ważny aspekt podróży.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważnym elementem jest wbudowana toaleta. Jest to element niezbędny szczególnie kiedy potrzebujesz przewozu dla wycieczki szkolnej. Dzięki autokarom z toaletą na pokładzie, zapewnisz uczestnikom wycieczki nieograniczony dostęp do łazienki, dzięki czemu unikniesz przedłużających podróż postojów.

Jeżeli należysz do osób, które nie potrafią spać w podróży czy wybrany przez ciebie autokar jest zaopatrzony w telewizor, gniazdka, oraz czy ma dostęp do Wi-Fi. Dzięki wyposażeniu autokarów w gniazdka będziesz mógł także popracować, zrelaksować się oczywiście tylko wtedy, gdy nie zapomnisz zabrać ze sobą ładowarki!

UPEWNIJ SIĘ, ŻE BĘDZIESZ BEZPIECZNY

Podróże, zwłaszcza te długie, bywają stresujące. Daleka droga dla wielu z nas nie należy do przyjemności. Dlatego przed drogą upewnij się, że kierowcy wybranej przez ciebie firmy oferującej transport zostali odpowiednio przeszkoleni. Sprawdź, czy kierowca prowadzący twój pojazd ma zmiennika. Warto wiedzieć, że kierowca, który prowadzi pojazd przez 4,5 godziny, jest zobowiązany do skorzystania z minimum 45 minut przerwy. Oczywiście nie musi on wykorzystać tej przerwy w trakcie jednego postoju: przerwa może być podzielona na krótsze pauzy.. Pamiętaj, że jeden kierowca nie może prowadzić pojazdu dłużej niż 4,5 godziny bez przerwy- jeżeli zauważysz coś takiego, to znak, żeby nigdy więcej nie korzystać z usług tego przewoźnika. Najlepiej jednak sprawdzić wynajmowanego przewoźnika jeszcze przed podróżą. Nawet kiedy różnice w cenie są bardzo duże a nie mamy gwarancji, że wybrany przez nasz przewoźnik zapewni nam bezpieczny przejazd, lepiej zainwestować w bilet trochę droższy i mieć pewność że, kierowca wiozący nas w daleką podróż nie będzie przysypiał za kierownicą ze zmęczenia. Pamiętaj, że najważniejsze jest twoje bezpieczeństwo i komfort.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OPINIAMI INNYCH

Przy wyborze przewoźnika warto sprawdzić, jak oceniają go inni klienci Dzięki temu czy standard wybranego przewoźnika odpowiada temu, co przedstawia na swojej stronie internetowej. Pamiętaj, że nie warto wierzyć we wszystko, co pokazuje internet

Dalekie wycieczki często prócz relaksu bywają powodem do stresu. Kiedy znaleziona przez nas firma wynajmująca autokary okazuje się nie do końca trafnym wyborem, możemy zniszczyć sobie cały wyjazd, męcząc się przez długie godziny w niewygodnej podróży. Powyższe porady mogą wydać się oczywiste, szczególnie dla tych osób, które podróżują dosyć często. jednak czasami każdy z nas zapomina o najbardziej podstawowych sprawach. Komfort w podróży ma znaczenie dlatego warto starannie wybrać firmę przewozową

Więcej dowiesz się na Przewozy autokarowe Toruń