Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton architektoniczny do dekoracji powierzchni
10 listopada, 2016
Pozycjonowanie stron internetowych Tworzenie stron www Projektowanie sklepów internetowych
Projektowanie stron internetowych
16 listopada, 2016

Dziś, innowacyjne firmy bazują na rewolucyjnych, automatycznych maszynach które zwiększają efektywność pracy. Automatyzacja to proces, który przeobraził oblicze wielu branż przemysłu. Zwiększenie potencjału produkcji, mniejsze ryzyko biznesowe i minimalizacja niebezpieczeństw wypływających z pewnych zadań pracowników to główne powody dla których wciąż rosnąca ilość zakładów fabrycznych decyduje się na wprowadzenie praktycznej aparatury. Skala rozwiązań z dziedziny automatyzacji procesów produkcyjnych rośnie w niesamowitym tempie. Dziś inwestorzy mają dostęp do specjalistycznych akcesoriów, takich jak chociażby armatura pneumatyczna, kompresory, czy elektrozawory pneumatyczne, które udoskonalają procesy fabryczne i zwiększają poziom bezpieczeństwa w każdym zakładzie pracy.

Układy pneumatyczne, mimo że znane są nam od bardzo dawna, właściwie dopiero dziś użytkowane są na masową skalę. Akcesoria związane z sprężonym powietrzem stosowane są w budownictwie (wiertarki i ubijarki do betonu), górnictwie (układy wentylacyjne transport ładunku), przemyśle chemicznym (zdalnie sterowane zawory) a także w przemyśle spożywczym (czynności powiązane z dekoracją opakowań, podawaniem napojów, i blendowaniem potraw). W dobie ochrony ekosystemu używanie sprężonego powietrza jest jak najbardziej korzystne, ze względu na to, że nie zanieczyszcza ono środowiska naturalnego w jakikolwiek sposób. Dodatkowo jest bardzo łatwe w składowaniu (głównie w stosownych pojemnikach połączonych z siecią pneumatyczną), a także bezpieczne w użyciu. Powietrze ma znacznie więcej zalet, niż przypuszczamy. Poznajmy zatem fachowe narzędzia pneumatyczne od ich najlepszej strony.

Sprężarka tłokowa – jakość i precyzja

Przeglądając urządzenia pneumatyczne, na prowadzenie wysuwają się sprężarki tłokowe ( znane też jako kompresory). Wyróżnia się sprężarki jednostopniowe, sprężarki dwustopniowe, sprężarki olejowe i sprężarki bezolejowe. Istota pracy dla każdej z tych maszyn jest właściwie taka sama. Wytwarzanie sprężonego powietrza następuje w procesie zwiększenia ciśnienia medium roboczego powyżej ciśnienia startowego. Użyty w sprężarce tłok pobiera powietrze atmosferyczne i spręża je. Ciśnienia wychodzące produkowane w sprężarkach tłokowych mieści się w granicach od 0,1 MPa do nawet kilkunastu MPa. Taki rodzaj urządzeń wyróżnia się przede wszystkim ogromną wydajnością, dokładnością wykonania i możliwością generowania wysokiego ciśnienia pomimo kompaktowych wymiarów.

Rodzaje i zastosowanie zaworów pneumatycznych

Układy związane z sprężaniem powietrza to zespół kilkudziesięciu podzespołów. Każdy z tych elementów na swój własny sposób decyduje o formie całkowitej sieci pneumatycznej. Z tego powodu bardzo ważny jest zakup właściwych akcesoriów, które zagwarantują staranność przygotowania kompletnej instalacji. Należy tutaj chociażby wspomnieć o zaworach pneumatycznych, których fundamentalnym zadaniem jest wyznaczanie kierunku ruchu elementu roboczego w instalacjach pneumatycznych. Najbardziej popularnym zaworem jest zawór zwrotny, który funkcjonuje tylko w jednym kierunku, odcinając ruch powietrza. Nader nowatorskim rozwiązaniem jest elektrozawór pneumatyczny, wykorzystywany do zamykania i odblokowywania przepływu powietrza w sposób automatyczny. Jest on powszechnie stosowany w pełni skomputeryzowanych układach pneumatycznych.

Siłowniki – energia z sprężonego powietrza

Siłowniki pneumatyczne, w znacznym skrócie przekształcają sprężone powietrze na ruch, znacznie usprawniając całe procesy wytwórcze. Wykorzystuje się je między innymi w układach hamulcowych maszyn liniowych, w tokarkach do stolarki okiennej, lub chociażby do otwierania i zamykania drzwi w autobusie. Siłowniki spełniają bardzo ważną rolę we wszystkich gałęziach przemysłu i sferach pracy człowieka. Zapewniają one przekładanie, sytuowanie, obracanie i szeroko rozumiane poruszanie elementów, które ze względu na swoją wielkość, czy też gramaturę, stanowią niebezpieczeństwo dla pracowników. Bardzo często spotykanymi typami siłowników są maszyny jednostronne i dwustronne. Z ich walorów korzystamy każdego dnia, nawet wtedy gdy o tym nie wiemy.

Instalacje pneumatyczne, zarówno te sztuczne, aluminiowe, jak i stalowe, wdrażane są obecnie na dość dużą skalę w laboratoriach chemicznych, w hurtowniach, w zakładach przemysłowych, czy choćby w centrach rozrywkowych. Są one nierozerwalnym elementem w sumie każdej gałęzi gospodarki, gdyż ulepszają i wzmacniają wszelkie procesy produkcyjne. Powietrze, okrywające nas dookoła, pełni nieocenioną rolę w wielu zakładach wytwórczych. Zespolone z ciśnieniem znacznie ułatwia życie każdego z nas.

Doskonale zaopatrzony sklep internetowy z pneumatyką PressMann od kilku lat oferuje swoim Klientom specjalistyczne urządzenia, jak i narzędzia dotyczące technologii sprężania powietrza. Po za działalnością handlową firma specjalizuje się w projektowaniu i montowaniu układów pneumatycznych na terenie Polski. Zobacz ofertę już dziś, klikając na umieszczony obok odsyłacz: Armatura pneumatyczna