ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy
5 października, 2016
Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Nowoczesne usługi hydrauliczne i gazowe
10 października, 2016

Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki od firmy Ultrapak

Każda linia przemysłowa musi posiadać właściwą nalewarkę, za pomocą której produkt szybko znajdzie się w szklanej butelce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, bo nie zrealizuje standardów i zostanie wyeliminowany, ani zbyt wiele – stworzy istotne szkody materialne. Dzięki firmie Ultrapak w Polsce można zamówić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w odmianie monobloków. Maszyny rozlewnicze od Ultrapak cechują się odporną stalową budową i ogromną skutecznością. W salonie firmy można liczyć na rozległą konsultację fachowców, którzy od lat rozwijają się w zawodzie. Nalewarki można dopasować do specyficznych wymagań Klienta, przykładowo. określonego artykułu, produktywności czy przebiegu rozlewu. Dobrze sprawdzą się w różnorodnych branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność nalewarek mieści się w zasięgu od 3.000 do 90.000 napełnionych opakowań w ciągu pojedynczej godziny. Maszyna uzupełnia szklane oraz syntetyczne butelki i konserwy. Do gęstych, kleistych, posiadających pełniejsze cząsteczki produktów przeznaczone są dozownice. Chodzi tutaj np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i silnikowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre karmy dla zwierząt, pożywienie dla dzieci. Pośród dozownic wydziela się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali nierdzewnej.

Typy nalewarek i ich cechy charakterystyczne

Czołowym typem są nalewarki tłokowe, które umieszczają artykuł w butelki bądź puszki za pomocą oddzielnych tłoków umieszczonych w cylindrach. Każdy tłok zasysa dozę wody mineralnej bądź wina i wlewa ją do odrębnych butelek. Dawka może sięgać od 5 – 1200 ml. Każda głowica posiada niezależny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe doskonale sprawdzą się przy rozlewie artykułów z gazem. W zasobniku buforowym tworzone jest duże ciśnienie, przy pomocy którego gazowany napój nadto się „nie spieni”. Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo – przelewowe korzysta się zwykle do wpuszczania artykułów w butelki szklane oraz PET. Są to przykładowo sosy lub dżemy, które posiadają spoistość „rzadką”, pieniącą się ewentualnie średniolepką. Sprawdzą się w branży drogeryjnej oraz chemicznej, albowiem są w stanie umiejscowić w opakowaniu od 100ml – 10 l przetworu. Nalewarki podciśnieniowe stosuje się do rozlewu alkoholi albo innych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tutaj towar jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest zasadniczo niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej dokładne przy mierzeniu artykułu za sprawą urządzeń do pomiaru objętości bądź masy – inaczej przepływomierzy. Występują m.in. w typie elektromagnetycznym i masowym. Nalewarki do nalewu w kegi PET mogą pracować z różnorodnymi wariantami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Maszyny rozlewnicze do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie urządzenie STERILBOX, mogą być zaopatrzone w dźwignię. Za jej pomocą operator odkrywa oraz zamyka kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali nierdzewnej – MASTERKEGS – dopasowuje się często do przemysłu winiarskiego i piwowarskiego.

Dostosowanie maszyn do istniejących linii produkcyjnych

Firma Ultrapak może ponadto opracować skończoną linię technologiczną. Zawsze profesjonaliści firmy bazują na życzeniach Interesanta, m.in. co do wyrobu, jaki będzie dzięki niej wytwarzany, jaką powierzchnię ma ona wykorzystywać? Do obecnej chwili z oferty przedsiębiorstwa skorzystali: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (dostarczający wódkę Bols) oraz Wosana. Nalewarki mogą być przygotowane w typie monobloków bądź trójbloków. W przypadku tych pierwszych Kupujący może dokonać wyboru spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W technologii „jałowej” bądź Ultra Clean. Dzięki takim rozwiązaniom można bardzo szybko wlewać towary szczególnie delikatne bakteriologicznie, przykładowo. mleko o przedłużonym okresie zdatności do spożycia. Linie technologiczne wykonane przez Ultrapak wyróżniają się indywidualnym zakresem, wysoką wydajnością przy równoczesnym spełnieniu oszczędności poboru mocy oraz realizowaniem wszelakich wymogów czystości. Partnerstwo z uznanymi firmami w obrębie tworzenia maszyn produkcyjnych dało firmie Ultrapak perspektywę na zyskanie wyróżnienia w oczach Klientów. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki wymienionym firmom linię technologiczną można uzbroić w etykieciarki, zamykarki, tunele grzewcze, orientatory, dzielniki rzędów, narzędzia do przeprowadzania korekt oraz in.

Szczegółowe informacje o ofercie można znaleźć klikając w link – MASZYNY ROZLEWNICZE