Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
27 września, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych
6 października, 2016

Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w tworzeniu maszyn etykietujących. Pierwotnie wkładanie etykietek przeprowadzało się za sprawą technice „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były tymczasem tak poważne, że spółka zadecydowała o realizowaniu maszyn niestandardowych. Firma Ultrapak ma zatem w swojej ofercie różnego typu maszyny etykietujące P. E. Labellers. Należą do nich aplikatory wieloczęściowe, maszyny etykietujące dwukaruzelowe i maszyny etykietujące liniowe. Pierwsze używa się do aplikowania różnych naklejek, przykładowo wykonanych z papieru, samoprzylepnych i adhesleeve. W tym momencie można zakupić trzy rodzaje etykieciarek złożonych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Za to maszyny karuzelowe idealnie sprawdzą się do nakładania papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina lub wyrobów spożywczych. Ostatni wariant aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – wykorzystuje się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą naklejać banderole na pełne oraz puste opakowania. Jakie metody są używane przy etykietowaniu towarów? Mianowicie dziś stosuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Oryginalnym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć trudność przyklejania etykietek z rolki za pomocą kleju topliwego, bowiem wymusza on stosowanie ponadplanowych środków chemicznych, m.in. rozcieńczalników. Po pierwsze podwyższa to niezwykle koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka oraz środowisko naturalne, a po trzecie – metoda ta jest zawodna. W liniach o gigantycznych wydajnościach najlepiej stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie naklejać banderole z efektywnością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj system samoczynnego załączania rolki. Wnioskując: Ultrapak jest aprobowanym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie naklejać etykiety plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), nalepki samoprzylepne nieprzezroczyste, transparentne, papierowe, plastikowe oraz etykietki cięte z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Aplikatory proponowane przez Ultrapak mają parę fundamentalnych właściwości: wygodne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozgraniczające, karuzelę środkową i samocentrujące platformy. Wygodne układy etykieciarek dotyczą wszelkich osłon oraz konstrukcji urządzenia, co istotnie podnosi poziom bezpieczeństwa. W propozycji firmy znaleźć można następujące warianty: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na wyjątkową uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza znakomicie sprawdzi się przy przyklejaniu etykiet papierowych na szyjki produktów. Jest idealna do zakładania naklejek w kształcie litery „L” i „U” z wykorzystaniem kleju zimnego bądź zmieszania go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa systemy rotacyjne udostępnia możliwość przeprowadzenia po sobie dwóch akcji: ułożenia na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią nakrywki (przy użyciu dodatkowej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na niezwykle wysoką skuteczność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 dodanych etykiet w czasie godziny. Banderole mogą być wytworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu niniejszej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (albo uchwyt rolki), system cięcia etykiet, receptory markerowe, sensory doglądania naprężenia folii, bęben do przesyłania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie redukujące przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w prosty sposób dopasowywać za sprawą panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika i zmienia się mechanicznie. W zależności od modelu posiada narzędzia nadzorujące, centralny system smarownic, system śledzenia i wydawania banderoli, urządzenie stopujące, komputerowy układ napinania i układania folii, mechaniczne odkrywanie końca rolki z banderolami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do manewrowania maszyną, wykrywacz niskiego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz pokrywy zabezpieczające. Topielnik z wariantu Rollmatic składa się z systemu liniującego nalepki, walca transferowego, cylindra tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (albo dwoma) i wałka klejowego. Istotnymi korzyściami ze stosowania proponowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość naklejek na jednej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, zredukowana liczba postojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych i rozcieńczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość niewielki pobór mocy oraz zmniejszenie kosztów na elementy zamienne.

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie firmy Ultrapak można opracować wraz z konsultantami pojedyncze maszyny pakujące, które bezproblemowo podłącza się do funkcjonującej linii przemysłowej, jak również całościowe rozwiązania. Owijarki do palet, paletyzatory, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Wykorzystując je można efektywnie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce czy ryż. Ładowanie realizuje się z użyciem nowatorskich technologii w obszarze uzyskiwania próżni, przyrządzania potraw w workach próżniowych i napowietrzania wyrobu. Specjalnym wariantem pakowaczek są te, które potrafią doskonale zawinąć czerwone mięso, zatrzymując jego atuty smakowe i optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są łatwe w oczyszczaniu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wszystkich najlepiej zamówić oryginalne części zamienne. Zwykle są zaopatrzone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują przeróżne procedury zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu ze stroną do odcięcia. Jeżeli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to mogą one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE oraz woreczkami PA. Generalnie tunele pakujące można rozbić na komorowe, do napełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny pełniące funkcję układania produktów w stosy i rozładowywania towaru z palet. Jest to bardziej korzystniejsze oraz wydajniejsze rozwiązanie. Wszelkie projekty pakowaczek są realizowane w oparciu o indywidualne potrzeby Klienta, np. jego przewidywania co do efektywności danej linii produkcyjnej. Jednocześnie złącza pomiędzy maszynami są w ten sposób realizowane. Odbiorcy mogą więc zaadaptować linię do wybranego przetworu, przykładowo. płatków owsianych.

Więcej informacji można znaleźć klikając w link – ETYKIECIARKI