Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe czyli Endodoncja
12 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak spać
15 lutego, 2019

Szkoła pływania dla dzieci Toruń

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych pociech, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój szkrabów. Same maluszki fantastycznie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich przyjemnym przeżyciem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale dostosowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle zanika tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeśli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą wiele stresu, zarówno dla matki jak i maluszka. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun też bierze czynny udział w zajęciach. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie dzieci. Pamiętajmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Szkraby różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch musi się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu był zadowolony. Szkółka jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno spory krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i uspokoić podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i doskonale się bawią, dodatkowo mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się podczas wypoczynku wejść do jeziora, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też uratować komuś życie, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Maluszki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą z ochotą z niego wyjść, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, słuchaniem poleceń i koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych dobrych stron. Dzieci są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit