Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Szkoła pływania dla dzieci Toruń
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Zdecydowanie za dużo osób lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy wobec niego takimi ignorantami? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, któremu należy poświęcić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być odpowiednio dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, mającym problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej dokładne dopasowanie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Powinno się zwrócić uwagę na miejsce zakupu. najbardziej niestosowną możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy medyczne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Posiadają oni najbardziej obszerną świadomość na temat niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Potrzebne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne ustawienie głowy. Najbardziej odpowiednia powinna być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna odnaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ale przy dobieraniu nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Istotna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta da się zaciągnąć nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie nazwy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa określająca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie ważne jest to, że posiadają 90 kanałów powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zazwyczaj jest to nazwa używana przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być odpowiednio dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – najistotniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie naszej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, zwiększa komfort snu, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy tylko do snu, można też zdobyć wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, aby spełnić nasze wymagania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą specjalisty z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki malucha, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie głowy może zredukować ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena jest powiązana się z wysoką jakością, lecz nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne