PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak spać
15 lutego, 2019
Depilacja laserem medycznym Toruń
21 lutego, 2019

JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. To części, na których noszony jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Efektem tych lekceważeń często są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Niżej prezentujemy kilka popularnych metod.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z solą nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza naskórek. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które zmuszone są na co dzień nosić obuwie na szpilkach. Wysokie obcasy działają niekorzystnie na stopy, dlatego warto dbać o ich odpowiednią regenerację. Solne kąpiele to nie tylko relaks ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można też dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa także rozmaryn.

WYGŁADZANIE

Ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest regularne ścieranie martwego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą strukturę sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli decydujemy się na wykorzystywanie pumeksu, pamiętajmy o tym, żeby po jednorazowym użyciu wylądował w koszu na śmieci. Korzystniejszym rozwiązaniem jest używanie specjalnej tarki- można ją w prosty sposób wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych peelingów, które zawierają olejki, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Dlatego łatwo ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element dbałości o skórę stóp. Kremy nawilżające należy stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: stosuje się je na noc, by rano cieszyć się perfekcyjnie gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to konieczny zabieg. Prócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Wzmożone przesuszanie skóry to bardzo często efekt braku witaminy A. Dobrym trickiem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Drogerie oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Mogą być bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w stopę. Odciski najskuteczniej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować się ich pozbyć przy pomocy metod domowych. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel musi potrwać nie krócej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Następnie powinno się zetrzeć stwardniałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że ma większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas ma problem z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najistotniejsza staranna higiena. Zabiegi higieniczne ułatwiają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba także zmienić obuwie: w pracy nosić lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem ziół. Najlepsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz zakładać obcasy? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kości dużego palca, które są powodem dyskomfort i deformacje całej stopy. Mocno obciążony paluch często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z czubkiem. Palce stopy znajdują się wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega silnym obciążeniom. Jak zapobiec haluksom? Istnieje kilka sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one ułożenie palucha. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej działania podczas dnia, dlatego deformacje stopy ciągle pogłębiają się. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY