Nowoczesne implanty stomatologiczne w służbie estetyki
25 sierpnia, 2016
Muzyka relaksacyjna – Twój lepszy dzień
29 sierpnia, 2016

Nieduże rzeczy wywołują często ogromne zmiany. Pozorne koncepty modyfikują rzeczywistość. Zobaczmy jak nieduży kamyk puszczony w wodę może wzburzyć całe jezioro. Ludzi od zawsze pociągało to co nie znane. Dzięki nim mamy szansę dzisiaj korzystać z dużej liczby praktycznych wynalazków, które są znakami ich pokolenia. Tak naprawdę wszystko zaczęło się od najzwyklejszych rozwiązań. Pomyśl sobie, że żyjesz większą część swojego życia w chłodnej i ciemnej grocie. Oglądasz otoczenie i widzisz jak jedna błyskawica rozpala ogromny ogień. Wtedy zaczynasz rozumieć, że ogień jest Tobie niezastąpiony. Przypuszczalnie w taki sposób przed wieloma wiekami pewna osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Ów bezimienny śmiałek pewnie nie miał pojęcia jaki wpływ miał na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła oraz naturalnie światła.
Na tym jednak nie skończyły się poszukiwania.. Tomasz Edison zawarł światło w niewielkiej, szklanej kulce, którą dzisiaj nazywamy żarówką. Przez sporo lat była ona nierozłącznym składnikiem zaopatrzenia naszych domów. Jej pozycja została jednakże przesłonięta 80 lat później, gdy została odkryta nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami nowe możliwości. Błyskawicznie zaczęły się sprzedawać energooszczędne żarówki używane w domach i samochodach. Zastosowaniem żarówek LED zaciekawili się również producenci telebimów Dziś ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wzniosły rozrywkę i marketing na kompletnie nowy poziom. Dziś jesteśmy świadkami rewolucji LED, która przewyższyła inne źródła oświetlenia. Przyjrzyjmy się zatem bliżej produktom audio wizualnym, które używają diody LED.

Ekrany LED – niespotykana magia kolorów

Ekrany LED są bardzo często użytkowane w trakcie zbiorowych imprez muzycznych, a także w dużych centrach handlowych. Ich zadaniem jest wyświetlanie obrazu i reklam o znakomitej rozdzielczości przez całą dobę. Z tego względu przy zakupie danego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Pokazuje on moc świetlną wyświetlacza. Dlatego też dla ekranów zewnętrznych wartość mocy świetlnej powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam najczęściej dwa modele wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP została opracowana najwcześniej. Jednakże dzięki doskonałej skuteczności ciągle jest wykorzystywana w budowie układów scalonych ogromnej liczby maszyn. Ten rodzaj diody LED dostarcza przeciętnie od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo dobrym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma postać smukłego chipu, który dzięki nie dużym wymiarom może być stosowany dosłownie w każdym miejscu – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Diody z gatunku SMD mają wielką przewagę nad pozostałymi żarówkami, ponieważ mogą wysyłać światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obszarze pojedynczego urządzenia, co spowodowało, że są ochoczo używane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, aby kompletnie wykonywały swoje funkcje powinny być wyposażone w odpowiednie warstwy ochronne. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni strukturę urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Dobrze jest również wyposażyć ekran w jeszcze jedną warstwę ochronną przed kurzem. Wskaźnikiem, który opisuje nam poziom zabezpieczeń wyświetlacza jest wskaźnik IP. Przeważnie możemy kupić ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Warto nadmienić jeszcze, że ekrany LED produkowane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z takiego względu warto jest spytać sprzedającego o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – reklama sportowa w najlepszej odsłonie

Biorąc udział w zdarzeniach sportowych prawdopodobnie niejednokrotnie myśleliście o tym jak pracują ekrany postawione wokół boiska. Są to bandy LED, które przez wzgląd na wysoki poziom zabezpieczeń i wysoką wytrzymałość na uszkodzenia, mogą być wykorzystywane w trakcie meczy i rozgrywek sportowych. Identycznie jak ekrany LED, bandy LED dostarczane są w dwóch modelach – zewnętrznym i wewnętrznym. Charakteryzują je podobne parametry ekranów i funkcje, takie jak pokazywanie wiadomości sponsorów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych montuje się najczęściej plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co umożliwia odbiorcom zobaczyć obraz o doskonałej rozdzielczości nawet z znacznej odległości. Bandy typu indoor mają wbudowane znacznie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają również o ich szybki montaż, dlatego też w strukturze band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są ponadto zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Niezwykle ważne jest też, aby nad wyświetlaczem zamontować gumowy daszek, który ochroni zawodników przed nieprzyjemnościami związanymi z wbiegnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Obecnie ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę kupić w niezwykle umiarkowanych cenach. Modułowa struktura tych urządzeń pozwala nam na wytworzenie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet obojętnie jakim formacie. Jeśli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń diodowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci technologii LED przeważnie oferują swoim Konsumentom optymalne rozwiązania w bardzo nowoczesnym wydaniu. Z nimi możecie odkryć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech oferuje ekrany LED i bandy LED o wysokiej jakości wyświetlacza i przydatnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim osobom, które poszukują urządzeń wizyjnych o naprawdę doskonałej wydajności. Wstąpcie na ich witrynę i poznajcie ich urządzenia: ekrany LED.