Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Nowoczesne urządzenia wizyjne – poznaj ekrany LED i bandy LED
26 sierpnia, 2016
Gdansk Taxi - Transport z lotniska - Airport Gdansk - Gdansk Shuttle
Jak zwiedzać Gdańsk? Poznaj najlepsze opcje transportu
3 września, 2016

Muzyka tłumi gniew i sprawia, że każdy z nas czuje się odprężony Muzyka jest integralną częścią nas. Przecież każdy słucha różnych utworów i różnych gatunków muzycznych. Jedni lubią ostre dźwięki gitary, kiedy inni rozpływają się przy miękkim brzemieniu pianina. Istnieje tymczasem rodzaj muzyki, który silnie wpływa na powiązania nerwowe w ośrodku mózgowym, poprawiając stopień koncentracji i rozwijając umiejętności analitycznego myślenia Muzyka relaksacyjna, gdyż o niej mówimy , relaksuje ciało, obniża poziom stresu i stymuluje zmysły. Badania akademickie wskazują iż słuchanie muzyki do nauki ożywia inteligencję. Dzisiaj ogromna liczba sportowców słucha podczas ćwiczeń muzyki motywacyjnej, przez co są oni w stanie osiągać lepsze wyniki w konkretnej dyscyplinie. Psycholodzy sugerują młodym rodzicom słuchanie muzyki klasycystycznej, które ma niebagatelny wpływ na pomysłowość i osobowość dziecka. Jak to jest że muzyka relaksacyjna gra tak ważną rolę w naszym życiu? Jakie przemiany powstają w naszym mózgu, gdy słuchamy muzyki do medytacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odszukacie w niniejszym artykule.

Wpływ muzyki na poprawny rozwój dziecka

Każdy rodzic ma świadomość, że niemowlę od najmłodszych lat powinno rozwijać się w towarzystwie muzyki. Najnowsze badania wskazują, że muzyka pozytywnie oddziałuje na nie urodzone jeszcze dzieci. Zmysł słuchu wykształca się już między 4, a 5 miesiącem życia płodowego. Pierwszym dźwiękiem jakie słyszy malutki człowiek, jest bicie serca. Jest to dźwięk, który będzie nam towarzyszył przez całe życie i będzie kojarzył się nam z wypoczynkiem. Prócz tego rosnące się w łonie mamy dziecko słyszy także dźwięki przychodzące z zewnątrz, dlatego też warto jest kilka razy w tygodniu nakarmić uszy niemowlaka przyjemną i pobudzającą muzyką. Słuchajmy więc tego, co odpręża nas najlepiej Odprężona mama to spokojne dziecko. Dobrze jest też nucić bobasowi pewną powtarzalną melodię, która po urodzeniu będzie go wyciszać. Okazuje się, że dzieci, które mają kontakt z muzyką od pierwszych dni swojego życia, są bardziej delikatne i bardziej ożywione intelektualnie. Muzyka, w szczególności muzyka relaksacyjna podwyższa koncentrację i usprawnia zapamiętywanie. Słuchanie muzyki poważnej przez małe dzieci szybciej zwiększa ich predyspozycje matematyczne i językowe. Niemowlęta stają się bardziej inteligentne, bardziej pewne siebie oraz bardziej bystre.

Muzyka do nauki, czyli jak szybciej zapamiętywać fakty

Muzyka jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi pobudzających wszechstronny rozwój. Przeprowadzone w USA testy pokazały, że słuchanie muzyki poważnej korzystnie działa na ilość połączeń nerwowych między obiema półkulami mózgowymi. Sprawia to, że jesteśmy lepiej skupieni i łatwo przyswajamy wiedzę. Muzyka do nauki minimalizuje także ciśnienie krwi, zmniejsza poziom stresu i eliminuje zmęczenie, co z kolei wpływa lepszą koordynację umysłu i ciała. Słuchanie muzyki poważnej, w szczególności barokowej w trakcie nauki poprawia pamięć do nawet 90%. Nie dziwi zatem fakt, że ogromna liczba naukowców rekomenduje słuchanie muzyki do nauki. Jednym z najlepszych przypadków, udowadniających tezę o wpływie muzyki na mechanizm nauki są badania wykonane w latach 1972 – 1992. Okazało się że studenci słuchający muzyki klasycystycznej podczas przygotowań do egzaminów stali się bardziej pomysłowi Podwyższyły się ich zdolności twórcze i umiejętność koncentracji Jeśli więc poszukujesz dobrego sposobu na naukę skorzystaj z potęgi muzyki.

Czy muzyka wpływa na wyniki sportowe?

Słuchanie muzyki w trakcie biegania to nie jedynie kwestia przyjemności. Dobrze dostosowana muzyka może przyczynić się do polepszenia wyników sportowców. Jak to się dzieje? Mózg każdego człowieka zaopatrzony jest w zespół ośrodków, które przetwarzają dany odgłos w konkretny impuls. Zaobserwowano, że u zawodnika, który słucha żywiołowej muzyki zwiększa się stopień adrenaliny. Z kolei słuchając muzyki łagodnej, takiej jak muzyka do medytacji, zawodnik szybciej pokonuje zmęczenie i ból poprzez co jest w stanie zdobyć wyższy wynik. Muzyka synchronizuje również ruchy ciała z rytmem, co jest niezwykle przydatne w dyscyplinach takich jak gimnastyka artystyczna czy bieganie. Oczywiście słuchanie odpowiedniego rodzaju muzyki powoduje, że zawodnik koncentruje się na konkretnym celu. Dopasowując stosowny gatunek muzyki poprawiamy kondycję organizmu i ogólne nastawienie, przez co poprawiają się możliwości regeneracyjne mięśni. Muzyka relaksacyjna to środek do lepszych wyników w sporcie.

Muzyka rozwija charakter i redukuje poziom stresu, stąd też większość z nas chce aby po pracy posłuchać ulubionych piosenek. Dźwięki stymulują właściwe ośrodki w mózgu, który zaczyna produkować endorfiny, które odpowiadają za dobre samopoczucie. Muzyka do nauki, czy do muzyka do medytacji jest chętnie słuchana przez tysiące ludzi na całym świecie. Jej wpływ na stopień koncentracji jest eksponowany przez naukowców z najlepszych uniwersytetów, dlatego nikogo nie szokuje fakt, że uczniowie w czasie sesji sięgają po albumy z muzyką klasyczną. Zjawisko to nazwane zostało efektem Mozarta, gdyż potwierdzono że to właśnie muzyka tego artysty mocno mobilizuje do nauki. Zacznijmy więc słuchać piosenek które zharmonizują nasze ciało i umysł.

Jeżeli chcesz znaleźć odpowiednią muzykę dla siebie, wejdź na naszą stronę i zakochaj się w darmowej muzyce: muzyka relaksacyjna.