Muzyka relaksacyjna – Twój lepszy dzień
29 sierpnia, 2016
Dywany nowoczesne wełniane dziecięce wyposażenie domu
Nowoczesne dywany dla Ciebie – szeroki wybór i doskonała jakość
7 września, 2016

Przyjeżdżasz nie długo Gdańska? To cudowne miasto, z ciekawą historią, ściąga co roku wielu turystów, co zazwyczaj sprawia nie małe kłopoty komunikacyjne. W godzinach po południowych transport z lotniska to wyzwanie dla każdego nie mówiąc już o szybkim dojeździe na główny rynek. Czas mija a przecież w trakcie wolnego weekendu pragniemy zwiedzić wszystko Co tu zdziałać, by mądrze wyminąć korki i nie wpaść przy tym w długi? Opracowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi jak podróżować po Gdańsku i okolicach bez żadnych niedogodności

Citybreak, co dosłownie oznacza weekendowy wypad do miasta” to jeden z najnowszych trendów w podróżowaniu. Rosnąca liczba ludzi chce aktywnie spędzać swój wolny czas po za domem dlatego decyduje się na wyjazd do innego miasta. Tanie linie lotnicze sprzedają ulgowe bilety do najładniejszych miast Europie, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie szybko dotrzeć do wybranego miejsca i cieszyć się pięknem podróży. Gdańsk, jako jedno z najbardziej znanych miast w Polsce, jest każdego roku masowo oblegany przez rodzimych, jak i międzynarodowych turystów. Czar zwiedzania pryska, gdy jesteśmy zmuszeni tkwić w korkach, lub wyczekujemy na spóźniający się autobus. Jak temu sprostać? Takie pytanie pada z ust wielu złych zwiedzających. My tymczasem posiadamy praktyczne rozwiązania na ten problem.

Wsiądź do taksówki nie byle jakiej

Tak, taxi to jedno z najdoskonalszych rozwiązań dla tych którzy czekają na transport z lotniska, jak i dla tych, których goni czas. Każdy doświadczony taksówkarz ma świadomość, co zrobić by ominąć wszelkie korki na głównych ulicach miasta. Siedząc w wygodnej taksówce, szybko dojedziesz do wskazanego przez Ciebie celu, niezależnie od tego, czy będzie to Aquapark w Sopocie, czy Jarmark Dominikański na głównym rynku. My, rekomendujemy Wam taxi Gdańsk Shuttle, które wyposażone są w foteliki dla dzieci, bezprzewodowy internet i pojemny bagażnik, który pomieści dosłownie wszystko. Firma ta przygotowuje również kompleksowe wycieczki po Gdańsku i po okolicach, co zaświadcza o jej innowacyjnym podejściu do usług przewozowych. Zapewniamy, że taryfa opłat nie jest większa niż w innych firmach przewozowych, zyskując w dodatku korzystne wskazówki turystyczne i wysokiej jakości obsługę.

Wypożycz rower i oszczędzaj

Należy to zakomunikować otwarcie – rowery chyba jeszcze nigdy nie były tak popularne jak dziś. W ważniejszych miastach z łatwością można znaleźć systemy miejskich rowerów. Wypożyczenie rowerów miejskich zajmuje chwilę i nie rujnuje naszych portfeli. Rower możemy zwrócić w dowolnym stanowisku, co powoduje, że co raz więcej turystów zwiedza miasta na dwóch kółkach. System miejskich rowerów Nextbike dostępny jest też w Gdańsku. Wystarczy się zarejestrować na ich stronie, konto i w łatwy sposób wynająć dowolny rower. Przez pierwsze 20 minut nic nie płacisz. Następnie płacisz tylko złotówkę za 1 60 minut jazdy. Kolejna godzina kosztuje 3 złote, a każda kolejna 4. Wystarczy tylko pamiętać, że nie można wynajmować roweru dłużej niż 12 godzin przez okres jednej doby ponieważ grozi to karą finansową. Jeśli jesteś aktywnym turystą rower miejski to świetne rozwiązanie dla Ciebie.

SKM – nowoczesna komunikacja w Gdańsku

Gdańsk, to jedno z nielicznych miast w naszym kraju gdzie taxi, które oferują interesujące wyprawy, istnieje także szybka kolejka miejska. SKM to skrót, który rozumieją wszyscy, którzy kiedykolwiek choć na chwile byli w Trójmieście. Szybkie pociągi jeżdżą każdego dnia, od rana do wieczora na trasie Gdańsk – Gdynia, zapewniając podróżnym wygodę i sprawność podróżowania. Kolejki działają niezawodnie i dojeżdżają w okolice najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych, jak i handlowych. Bilet na 6 stacji to koszt tylko 3 zł, co powoduje, że SKM to idealne rozwiązanie dla zwiedzających cenią swój czas i oszczędności. Z SKM dobijesz w dowolne miejsce, w nadzwyczaj krótkim czasie.

Taxi Gdańsk, SKM, czy może rower miejski? Wybór należy do Ciebie. Każda z tych opcji umożliwia szybki dojazd w wskazane miejsce, bez konieczności siedzenia w korkach. A przecież jadąc na krótkie zwiedzanie, nie chcemy stracić ani jednej minuty. Bystry turysta zazwyczaj znajdzie jakieś opcjonalne wyjście. W Gdańsku czekają na Ciebie nie tylko ciekawe zabytki. Dobrze zagospodarowana plaża, dobre restauracje i atrakcje dla najmłodszych, to coś czego oczekują zwiedzający. W Gdańsku nie będziesz się nudzić.

Gdańsk Shuttle, to firma która wykonuje usługi przewozowe powiązane z zwiedzaniem. Ta praktyczna forma podróżowania większym zainteresowaniem ze strony turystów. Możesz zarezerwować konkretną wycieczkę na stronie internetowej firmy. Organizowanych możliwości jest mnóstwo – od zwiedzania najpopularniejszych miejsc w Gdańsku po przejażdżkę na zamek w Malborku. Firma zapewnia kompletną organizację wycieczek, wraz z zakupem potrzebnych biletów wejściowych. Kierowcy podczas jazdy taksówką, przekazują nam historię zwiedzanych zabytków. Taxi Gdańsk, to zestawienie swobody podróżowania i atrakcyjnej ceny. Niezbyt wygórowane ceny za transport i wygodne samochody to cechy, które wyróżniają tą firmę. Wejdź na stronę i dowiedz się więcej: airport gdansk.