Jak działa klimatyzacja z rekuperacją – co wybrać ?
10 lutego, 2021
Kurs na pojazdy uprzywilejowane
11 lutego, 2021

 

Czyste biuro czy innego typu zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci patrzą, nawiązując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre pierwsze wrażenie na tych, co pojawią się wewnątrz budynku, najlepiej zatroszczyć się o porządek. Dla dużej powierzchni jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na etacie może nie wystarczyć, z uwagi na to sporo firm rozważa zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i zyskowne. Ze względu na to nic dziwnego, że firmy sprzątające stają się zdecydowanie bardziej popularne. Co raz częściej bywa tak, że z tego typu usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Oferta firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. W momencie nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, warto jasno określić w umowie, które usługi są konieczne, a obok tego kiedy powinny być przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – np. w handlowych galeriach. Trzeba także wskazać częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w tygodniu, natomiast tam, gdzie codziennie przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok częstości sprzątania, warto pomyśleć o potrzebnych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg lub usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi również mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia również pranie dywanów czy tapicerowanych mebli. Oferowane są też usługi okresowe, np. mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Co więcej w czasie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej wielkości oraz pobliskiego terenu.

Jak wybrać rzetelną firmę sprzątającą?

Znalezienie rzetelnej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od sprawdzenia proponowanych usług, by zdobyć pewność, że sprosta konkretnym potrzebom. Co więcej warto zobaczyć referencje oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów , potwierdzających ustalenia między stronami. Do firm , które przekonują do współpracy na bazie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich ciężko znaleźć więcej informacji, należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca posiada przeszkolonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest także sposób pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, by robienie usług przebiegało szybko oraz na czas. Należy zwrócić uwagę także na zachowanie harmonogramu pracowników i na dane list kontrolnych, dokumentujących częstość wykonywanych usług. Aby wybrać dobrą firmę sprzątającą, należy także zainteresować się środkami czyszczącymi i maszynami stosowanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie osobiście udostępniał potrzebny sprzęt oraz środki , powinno się dowiedzieć się, czego używa dana firma sprzątająca . Zdarza się, że firmy polecają swoje usługi, zapewniając stosowanie wysokiej klasy preparatów sprzątających, jakich nie da się kupić w zwykłym sklepie czy galerii.

Czy warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może stać się korzystne z 2 podstawowych przyczyn. W głównej mierze takie rozwiązanie jest z reguły mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Po drugie, w sytuacji, kiedy nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, opłacając fachową firmę, usuwamy ten obowiązek z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skoncentrować się tylko i wyłącznie na powierzonych im zadaniach, które generują faktyczne zyski. Poza tym profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie lepiej oraz dokładniej, a przy tym w pełni dyskretnie, gdy dostosujemy czas przeprowadzania sprzątania, by nie utrudniał pracy pozostałych. T…ą metodą przestrzeń miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, oczyszczona oraz zachęca klientów. Ponadto firma sprzątająca zazwyczaj dba o potrzeby miejsca pracy. Jeśli kończą się istotne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka informacja jest dostarczana do właściwych osób, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy wpływa także na stan zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to też wygoda oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego prościej skoncentrować się na prowadzeniu firmy.

Uługi porządkowe Toruń cennik