Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Jak działa bezpłatny katalog firm?
16 marca, 2017
Profesjonalne układanie kostki brukowej Usługi brukarskie i ogrodnicze
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
18 marca, 2017

W Polsce funkcjonuje sporo marek proponujących tusze i tonery do drukarek. To sprawia że wybór jest wielki, niezwykle trudno jest kupić konkretny produkt. Problemem jest także fakt, że niezwykle często tak właściwie nie wiemy, który toner będzie pasować do naszej drukarki lub które tusze trzeba kupić.

Przed kupnem toneru lub tuszu do drukarki, dobrze jest nieco zapoznać się z zagadnieniem. Jeżeli poszukujesz toneru bądź tuszu do drukarki w miejscowości Lublin, obowiązkowo sprawdź nasz artykuł. Przygotowaliśmy konkretny poradnik na temat tuszów i tonerów, gdzie znajdziesz informacje o:

  • Co to jest toner do drukarki?
  • Toner a tusz – różnice,
  • Regeneracja tonerów – opłaca się?
  • Czy opłaca się napełniać kartridże?
  • Gdzie w Lublinie można dostać tonery?
  • W którym miejscu w Lublinie można dostać tusze do drukarek?

Co to jest toner do drukarki?

Toner ma postać proszku, który może mieć różne barwy – wykorzystuje się go jako atrament do drukarek laserowych a także w różnego rodzaju fotokopiarkach. Tonery dostępne są w dedykowanych stworzonych pojemnikach, które następnie mocuje się w drukarkach. Istnieją jeszcze tonery płynne, które wykorzystuje się w poszczególnych typach fotokopiarek. Jeden toner przeważnie wystarcza na zadrukowanie około kilkunastu tysięcy stron.

Czym się różni tusz do drukarki od toneru?

Już zauważyliśmy, że spora liczba tonerów składa się z suchego pudru, który w zetknięciu z ciepłą temperaturą zostaje wchłonięty w papier. Jeśli chodzi o tusz, to jest on w stanie ciekłym i kupuje się go pod postacią kartridża – czyli dedykowanego zbiornika z tuszem stworzonego do drukarek atramentowych.

Ceny tonerów i tuszów

W wypadku zakupu kartridży oraz tonerów niezmiernie często występuje kłopot, czy opłaca się inwestować w nowe tonery oraz kartridże, czy może lepiej używać tańszych zamienników lub kupić tonery i tusze po refabrykacji. Bynajmniej wyboru nie ułatwia fakt, że w Internecie występuje wiele sprzecznych opinii, często wprowadzających w błąd.

Na rynku można nabyć oraz tusze od różnych firm, lecz niezmiernie szybko mamy możliwość odnotować, że koszt pojedynczego tuszu czy tonera w zestawieniu z ceną drukarki lub kopiarki, jest niewątpliwie duży.

Stąd mnóstwo osób wybiera zakup tuszów czy tonerów po regeneracji, czyli ”wyremontowanych” i powtórnie napełnionych. Tego typu artykuły sprzedawane są przez różne firmy firm, a tym samym jakość tuszów i tonerów może pozostawiać sporo do życzenia – zatem należałoby je jedynie u przetestowanych sprzedawców.

Na czym polega regeneracja tonerów i tuszów?

Zamienniki regenerowane, inaczej tonery i kartridże po regeneracji, powstają w ten sposób, że pusty zbiornik jest dokładnie oczyszczony i następnie napełniony. Tusze i tonery po regeneracji bez obaw mogą zastępować towar nowy, trzeba jednakże mieć na uwadze że zużyte kartridże mamy możliwość napełnić maksymalnie kilka razy – w przeciwnym razie może nastąpić awaria tuszów i tonerów.

Czy warto napełniać tusze i tonery?

W momencie gdy często używamy drukarek lub kserokopiarek, wydatki związane z zakupem tuszów oraz tonerów są faktycznie ogromne. Zatem czasem dobrze zastanowić się nad niedrogim odpowiednikiem, a gdy idzie o tusze i tonery, to przeważnie ich cena jest o 30-60% procent korzystniejsza, zatem różnica jest faktycznie ogromna.

Czy napełniane tusze i tonery psują drukarki?

Niezwykle często można spotkać się z opinią, że ponownie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery posiadają niekorzystny wpływ na kondycję sprzętu. Jest to wprawdzie mit, który niejednokrotnie mówią marki produkujące drukarki i kopiarki czy firmy zajmujące się produkcją tonerów i tuszów do drukarek.

Kupując zamienniki do drukarek, nie tylko ponosimy mniejsze koszty, ale także uzyskamy towar nieomal taki sam, co towar markowy jeśli chodzi o pojemność,, czy nawet lepszy, bo poszczególne marki oferują tonery i tusze posiadające więcej tuszu niż oryginalne produkty.

Nieważne, czy używasz nowych tonerów i tuszów do drukarek, lub zamienników, sprzęt psuje się tak samo – w drukarkach atramentowych zazwyczaj jest to kłopot z głowicą, a w wypadku drukarek laserowych problem stanowi elektronika.

Czyli: zastępniki do drukarek pod wieloma względami są lepsze. Oprócz tego, że nie są tak kosztowne, charakteryzują się zwiększoną wydajnością, to również kupując w dobrej firmie, uzyskasz dodatkowo gwarancję na kilka miesięcy na tusze i tonery. Opłaca się kupować zamienniki, w tym tusze po regeneracji, gdyż odpowiednio przygotowane zamienniki nie mają wpływu na pracę drukarki.

Gdzie w Lublinie kupić tusze i tonery?

Jeśli mieszkasz w Lublinie i szukasz firmy dostarczającej tusze i tonery czy wysokiej jakości zamienniki do drukarek, wybierz odsyłacz – Tusze Lublin – by otrzymać konkretne informacje na ten temat i uzyskać profesjonalne porady na temat zakupu właściwego tuszu lub toneru do drukarki.