Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy podlewania
25 sierpnia, 2020

Fryzjer – wybieramy dobry salon

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie sukces codziennej pielęgnacji, ale także relacja z kompetentnym fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów oraz ich włosów. Dlatego trafny wybór salonu fryzjerskiego jest taki ważny. Troska o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, jakie muszą być wzięte pod uwagę. Wśród innych istotny jest także wygląd salonu oraz nastawienie do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Ocenia, które fryzury są możliwe do zrealizowania na włosach o konkretnej strukturze, a które nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są także certyfikaty, jakie zazwyczaj można znaleźć na stronach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer nieustannie się udoskonala – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej interesują większość klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza dyplomami zwykle powinien posiadać także umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są znani z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują fantazyjne upięcia, które będą doskonałe na przykład na ślub lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego umiejętności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, by upłynął w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów lepiej unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto także zwrócić uwagę na to, ile czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Z tej przyczyny poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Bywa również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz wie, czego wymagają.

Ważna jest także komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien zaproponować obniżkę, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie istotny. W tej dziedzinie podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tego powodu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz regularnie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, by narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jakim stopniu zespół troszczy się o schludność salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda lub szampon to oznaka, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem nowego  klienta.

Trzeba także zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, smutne salony pewnie nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są specjalistami, świadczy także jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam wykorzystywane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw ma wpływ na efekty pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej szkody, niż korzyści. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest także spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one silniejsze stężenie środków odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/