Termos turystyczny – jaki najlepszy i jak go wybrać?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem nieruchomości dzięki przedstawicielowi biura nieruchomości
29 września, 2020

Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Zadbane biuro lub innego typu zakład pracy staje się wizytówką, na którą klienci patrzą, decydując się na współpracę z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na tych, co przekroczą próg budynku, warto zadbać o porządek. W zależności od powierzchni jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na etacie może nie wystarczyć, dlatego duża ilość firm rozważa skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także zyskowne. Nic dziwnego, że firmy sprzątające okazują się co raz bardziej znane. Często zdarza się, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Co oferują firmy sprzątające?

Serwis firm sprzątających zawiera wiele działań porządkowych. W chwili podjęcia współdziałania z firmą sprzątającą, należy konkretnie opisać w umowie, jakie usługi będą niezbędne, a obok tego w jakich godzinach i dniach będą wykonywane. Bardzo często firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Powinno się również omówić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać 1-2 razy na tydzień, natomiast tam, gdzie zazwyczaj przyjmuje się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Obok okresów sprzątania, powinno się skupić się na samych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługach znajdzie się także mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających gwarantuje pranie wykładzin lub tapicerowanych mebli. Dostępne są również usługi okresowe, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Oprócz tego w czasie jesienno-zimowym można otrzymać usługę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dopasowanie usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej rozmiaru i otaczającego ją terenu.

Jak wybrać rzetelną firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od rozeznania na temat proponowanych usług, żeby zyskać pewność, że odpowie konkretnym potrzebom. Poza tym należy zobaczyć referencje i umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów , zapisujących ustalenia między stronami. Do firm , jakie przekonują do współdziałania na podstawie ustnego porozumienia oraz tych, o jakich trudno wynaleźć więcej informacji, należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, jacy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest również technika pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, żeby realizowanie usług odbywało szybko i na czas. Warto zwrócić uwagę też na utrzymanie grafika pracowników i na zapisy na listach kontrolnych, dokumentujących częstotliwość przeprowadzanych usług. Żeby wybrać rzetelną firmę sprzątającą, powinno się zainteresować się środkami czystości i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie wskaże, że będzie samodzielnie udostępniał niezbędny sprzęt i środki , warto dowiedzieć się, jakich preparatów używa dana firma w swojej pracy. Niekiedy firmy polecają swoje usługi, gwarantując stosowanie najwyższej klasy środków sprzątających, jakich nie da się nabyć w zwykłym sklepie lub galerii.

Czy warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może okazać się zyskowne z dwóch fundamentalnych przyczyn. Przede wszystkim takie rozwiązanie okazuje się zazwyczaj tańsze, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Po drugie, w sytuacji, jeśli nie mamy osoby sprzątającej, angażując profesjonalną firmę, zabieramy ten przymus z innych pracowników, co sprawia, że mogą skoncentrować się tylko i wyłącznie na przydzielonych im zadaniach, jakie dają prawdziwe zyski. Co więcej fachowe firmy sprzątają o wiele lepiej i staranniej, a do tego niezwykle dyskretnie, gdy dobierzemy czas przeprowadzania czyszczenia, żeby nie utrudniał pracy pozostałych. Tą metodą powierzchnia miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, czysta i nie zniechęca potencjalnych klientów. Poza tym firma sprzątająca z reguły troszczy się o potrzeby placówki. Jeśli kończą się istotne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka wiadomość jest dostarczana do odpowiednich osób, by nie doszło do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje również na samopoczucie pracowników i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort i oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu firmy.

www.sprzatanie-torun.com.pl