dekoracje weselne Toruń
Organizacja ślubu i dekoracje na wesele – jak sobie z tym poradzić?
3 grudnia, 2016
Filmy online seriale online filmy bez limitów filmy za darmo
Darmowe filmy online
10 grudnia, 2016

Oprawa muzyczna wesela mieszanego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli oboje pochodzicie z odmiennych państw oraz jesteście innego wyznania…

Wesela międzynarodowe to nie lada wyzwanie. Po pierwsze powinniśmy sprawić, żeby rodziny obu stron dojechały na czas, po drugie – w czasie uroczystości powinny się obopólnie rozumieć, inaczej pożądane są osoby, które znają oba języki, po trzecie – repertuar instrumentalny musi być prawdziwym kompromisem, co oznacza, że wypada go przystosować do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takiej uroczystości świetnie sprawdzi się dj – wodzirej, który utworzy oprawę dźwiękową w oparciu o oczekiwania Młodej Pary. W Polsce nierzadko zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-portugalskie, polsko-ukraińskie, polsko-kanadyjskie, bądź polsko-wenezuelskie. Podczas ich aranżowania wyrasta fala kłopotów, jakimi w ogóle nie muszą zadręczać się osoby mające swoje korzenie w jednym kraju. W przypadku wesela par „mieszanych” trzeba postawić na „odrobinę tradycji” rodzimej i obcokrajowej. Dotyczy to wszelkich obrzędów, jedzenia, wokalisty i najistotniejszych niespodzianek. Poważnym problemem może być język, więc należy na niniejszą uroczystość zatrudnić translatora, jeśli Państwo Młodzi, rodzina albo znajomi niestety nie mogą tego wykonać. Cały czas będzie tłumaczył przemówienia oraz wyjaśniał wszelkie zwyczaje.
Jak zatem zintegrować dwie tradycje, różne doświadczenia oraz spowodować, aby przybyli nie „padali z nudów”?

Oczywiście korzystając z pomocy dobrego dj’a – wodzireja

Właściwy dj na wesela mieszane wie przy użyciu jakich metod scalić w trakcie uroczystości dwie przeróżne kultury. Każda familia będzie być może całkiem inaczej przygotowana do tej zabawy, zatem wszelakie różnice powinien on umiejętnie wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na jakiego dj’a się zdecydujemy. Musimy jednakże zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • jego kompetencje w organizowaniu tego rodzaju uroczystości (zweryfikujmy w jakiej liczbie konkretnie uczestniczył)
  • umiejętności wokalne, muzyczne czy wodzirejskie (należałoby spojrzeć na filmy z potańcówek, które przedtem zostały przez niego przygotowane)
  • łatwość budzenia pozytywnych emocji u osób uczęszczających w porównywalnych zabawach (m in. na filmikach widać, że zaproszone osoby na innych zabawach dobrze się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do detali
  • napisanie umowy z wszelakimi drobiazgami ile kosztuje usługa, koszt przeciągnięcia okresu grania, repertuar, rodzaje atrakcji itp.)
  • niuanse – mianowicie wszelkie sprawy, jakie będą istotne w tym dniu, a które tymczasowo zeszły na plan dalszy (profesjonalizm dj’a, m in. obycie, odpowiedni strój, terminowość)
  • naszkicowanie „Planu B”, mianowicie drugiego planu, jaki w przypadku nierealności zastosowania podstawowego zajmie jego miejsce

Sen z oczu może spędzać jeszcze pytanie: czy raczyć dj’a trunkiem w czasie świętowania? Z jednej strony raczenie czy to trunkiem, czy to kawałkiem ślubnego tortu właściwie nie musi wywoływać większych zastrzeżeń. Z drugiej strony – nikt nie pragnie mieć na tak ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za oprawę muzyczną, która leży „pod stołem” doszczętnie wstawiona… Możemy wybrać rozwiązanie pośrednie, zatem przekazać jeden oddzielny stolik dla dj’a z klasyczną „odrobiną” mocnego trunku. Inaczej cała zabawa może gwałtownie się zakończyć, natomiast rodzina i przyjaciele będą zawiedzeni oraz natychmiast „zmyją się” do domów.

Jakie atrakcje może podpowiedzieć dj?

Opcji jest naprawdę sporo. Możemy podpowiedzieć własne zamysły albo zdać się w pełni na inwencję twórczą wodzireja. Atrakcje można podzielić na gry połączone z czepieniem, rozrywki taneczne, losy itp. Istotne jest, by zjednoczyć rozrywki integracyjne (na jakich rodzina i przyjaciele mają okazję rozmawiać ze sobą oraz się bawić), tradycyjne (Panna Młoda szuka męża, gorące krzesła bądź druga twarz), neutralne (by uniknąć rutyny na weselu). Fajnym pomysłem są również konkursy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu wcale nie powinny pojawić się zabawy o intensywnym nacechowaniu zmysłowym, prostackie bądź ośmieszające którąś ze stron. Dj może uzbierać przybyłych do odtańczenia narodowego tańca danego kraju, m in. corridę, gonionego, kankana, krakowiaka. Zanim powstanie porządek gier należałoby pogawędzić z rodzicami, dziadkami i innymi gośćmi o konwenansach państwa, z jakiego pochodzą oraz dobrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeżeli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim bezwzględnie opracować wszystkie detale. Powinien wymieszać różnorodne typy muzyki, żeby każdy z przybyłych posiadał możliwość biesiadowania przy ulubionych piosenkach.

Warto pamiętać!

Podczas brytyjskiego wesela goście na własną rękę płacą sobie za alkohol. Wyjątkiem jest szampan, za który koszty pokrywa rodzina Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku ślubu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem dj’a na wesele, kliknij w ten link – dj na wesele mieszane