Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Technologie pozyskiwania biogazu
29 listopada, 2016
Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Oprawa muzyczna wesela mieszanego
3 grudnia, 2016

Organizacja ślubu i dekoracje na wesele – jak sobie z tym poradzić?

dekoracje weselne Toruń

Zawarcie związku małżeńskiego to niemal dla wszystkich par bardzo ważne doświadczenie w życiu. Nie ma w tym nic niezwykłego, że osoby, które biorą ślub, pragną tego, aby był to dzień niepowtarzalny. Dlatego coraz więcej par sporą wagę przywiązuje do tego, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest np. to w jaki sposób prezentuje się sala, a także wnętrze miejsca, w którym odbywa się ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane w czasie wesela, czyli ogólnie rzecz ujmując – idzie o sprawy oprawy wizualnej.

Minęły czasy, kiedy starczył pojedynczy zwykły kwiatek na stolikach, wielokolorowe balony czy ceratowe obrusy. I nie ma co się dziwić – otóż jest to ogromnie ważna ceremonia i możliwości na stworzenie jej przepięknej dekoracji jest zdecydowanie dużo. Zatem jakie są dostępne dekoracje weselne i co czym dobrze jest pamiętać?

Organizacja ślubu a dekoracje

Dekoracje weselne są najczęściej wykonane ze szklanych elementów, drewnianych elementów, czy z materiałów tkaninowych. Jeżeli chodzi o przeważające barwy, to nie muszą to być typowa biel, bądź odcienie różu lub czerwonego. Często pary określają różne kolory, przeważnie niezwykle intensywne. Popularnością cieszy się przykładowo purpurowy, szmaragdowy oraz szafirowy.

Wciąż niezwykle częstym elementem ozdobnym na imprezach weselnych jest nastrojowe światło typu LED. Jest ono proste w montażu, prezentuje się elegancko oraz przede wszystkim daje nadzwyczajne wrażenie. A ponadto światło jest w stanie zamaskować widoczne defekty wnętrza, jeśli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast światła ledowego, stawiają lampiony bądź tylko świeczki.

Skąd brać pomysły na dekoracje ślubne?

Zasadniczo to można wszystko przyozdobić, ponieważ dekoracje nie muszą być ani nieciekawe, ani sztampowe, możliwości są prawie nieograniczone: od ozdób z kwiatów (na przykład bukiety na stoliki), przez dobrane światło sali. Natomiast gdy chodzi o podstawowe oraz przeważnie dekorowane elementy na weselach, to niewątpliwie są to stoliki i siedzenia. Na stoliki zazwyczaj stawia się kompozycje kwiatowe w ciekawych wazonach, bileciki z imionami gości weselnych, małe prezenty. Na miejsca siedzące zakłada się eleganckie futerały, zdobi je się oprócz tego wstążkami jak i kwiatami. Na osobną wzmiankę zasługuje również stół małżonków, który najczęściej wyróżnia się większymi dekoracjami.

Natomiast gdy idzie o pomysły na dekoracje ślubne, coraz częściej elementy ozdobne wesela odpowiadają aktualnej porze roku. Na przykład w lato na stołach stawia kwiaty polne zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje ślubne można także dopracować w taki sposób, aby odzwierciedlały one charaktery pary czy ich hobby. Tak jest np. w przypadku ślubów, gdzie małżonkowie pochodzą z różnych kultur i zależy im na połączeniu ich obu kultur.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Ale z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle rzeczy związanych z organizacją wesela znajdzie się również czas na poszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Małżeństwa które wesele mają za sobą, przyznają że samodzielny dobór dodatków ślubnych był nie tylko pracochłonny, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego dekorowania bardzo odstawał od wizji, którą na początku mieli w głowie.

Współcześnie wybór ozdób i możliwości ich użycia jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym wątkiem, wybór spośród tylu ofert, jest w stanie skutecznie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To również przykładowo ozdoby na limuzynę czy dekoracja drzwi prowadzących na salę.

Jednak nie oznacza to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z pięknych dekoracji weselnych. Przyszła para nie musi także zgadzać się na dekoracje weselne, które są „w pakiecie” zamówionej restauracji czy innego lokalu. Nie łudźmy się – takie dekoracje są nudne i często nie pasują np. do charakteru przyjęcia, oprawy muzycznej itd.. Ponadto częstokroć parom zależy właśnie na tym, by dekoracje ślubne odbijały specyfikę ich związku, a nie były powieleniem każdego zeszłego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość powierzyć profesjonalnej firmie, która wyczaruje wyśniony nastrój w tak znaczącym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich planów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, pokaże różne możliwości, zainspiruje, a najistotniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i długotrwałe.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej ma ponadto dodatkowe zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba nabywać ozdób na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem uroczystości weselnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na dekoracje, które pięknie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozbieranie i poszukiwanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest dość skomplikowane. Zresztą znaczna część z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do wykorzystania we swoim mieszkaniu.

Jak działa agencja ślubna?

Przede wszystkim taka agencja przedyskutuje z tobą twoją ideę weźmie pod uwagę twoje pomysły oraz potrzeby, skonsultuje z tobą temat główny dekoracji ślubnych, w tym także barwy i porównanie kilku z nich a dalej stworzy plan dekoracji ślubu.

Takie wyjście posiada sporo zalet. Oprócz tego, że nie ma potrzeby denerwować się, tym, czy wszystko zostało przygotowane i czy ozdoby będą do siebie pasować to również zaoszczędzicie dużo czasu oraz nerwów. Jeżeli szukacie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to na pewno warto zapoznać się z możliwościami, które oferuje firma organizująca śluby. Aby uzyskać więcej informacji o dekoracjach weselnych, wybierz widoczny adres: dekoracje weselne Toruń.