Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Bezpieczne i efektowne balustrady schodowe
24 marca, 2017
Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
25 marca, 2017

Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja gorącym woskiem? Jak zaprezentowały się obie techniki w walce?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest popularnie znany, włosy musimy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, co trwa zwykle dwa lub trzy dni. Niekiedy u niektórych Klientek w zasadzie nie trzeba aż tak długo czekać, i włosy zaczynają szybko rosnąć natychmiast po pierwszym dniu. Ta technika jest niezmiernie komfortowa, mimo tego że przeciwwskazaniem jest na przykład posiadanie zbyt kruchych naczynek włosowatych, których nie wolno zaogniać podgrzanym woskiem. Potrafią powstawać wówczas rozognione, okazałe plamy oraz w konsekwencji kolejne „pajączki”. Kosmetolog osadza ciepły wosk na wybrane części ciała, a później „nakleja” uprzednio przygotowane plastry lub paski materiału. Ekspresowym pociągnięciem ręki zrywa je wraz z włosami. Metoda może być dla niektórych Kobiet szczególnie bolesna. Bolesność jest uzależniona po prostu od limitu bólu, który nie jest taki sam u każdego spośród nas. Nasza bariera ochronna po sesji za pomocą plastrów jest zaczerwieniona wyłącznie troszkę, jednakże sugeruje się przez co najmniej parę dni nie korzystać z gorących kąpieli oraz peelingów w partiach, w których zastosowano epilację.
Dobrze jest na pewno zobrazować zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a raczej epilacji – musimy przygotować się jedną dobę wcześniej. Powinniśmy starannie zgolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką do golenia. Wcale nie musimy zapuszczać włosków przez dłuższy okres, a taka zasada jest ogromnym ułatwieniem w czasie epilacji. Sam zabieg następuje w przeciągu 20 minut, jednak najpierw trzeba wypełnić specjalną ankietę albo omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji za pomocą lasera jest między innymi stosowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która szybko podrażnia skórę. Absolutnie nie wolno również opalać się na 14 dni przed i po terapii. Bardzo ważne jest też to, aby absolutnie nie używać peelingów partii ciała, jakie mają zostać poddane depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na jeden tydzień przed i po wizycie. Krótko mówiąc nie możemy ponadto odkrywać ciała na promienie słońca w czasie następnych zabiegów, dlatego jesień oraz zima są doskonałym okresem. Paniom w ciąży trwałe usuwanie owłosienia się też odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem bladawego ołówka zaznacza na skórze wszystkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, gdyż laser ocenia ciemniej zabarwione obszary skóry.
Stąd zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie skuteczny jeżeli chodzi o włoski mocne i o czarnym zabarwieniu – prosto można je usunąć. W gabinetach, w jakich praktykuje się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserowej na każdym kroku robią eksperci. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało zaopatrzone w dwie głowice: mniejszą do obszarów, do których trudno dotrzeć, między innymi stopy, strefy intymne i o większym zakresie oddziaływania, którą mamy możliwość szybko zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na kilka chwili „wciąga” naszą skórę, unicestwia macierz włosów i przenosi się na nowy rejon skóry. Mając na uwadze rozmaitą grubość włosa, sumę melaniny czy ilość owłosienia, krótko mówiąc nie możemy dobrze założyć, jaki osiągniemy rezultat po jednorazowej sesji. Przeciętnie niszczonych jest około 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Klientki, które pierwszy raz mają do czynienia z redukowaniem owłosienia ocieplonym woskiem, bezwzględnie powinny to wiedzieć! Do zabiegu należy bezwzględnie „wyhodować” włoski i to jest potencjalnie najbardziej dokuczliwe. Oprócz tego te Klientki, które ani jeden raz nie były na przytoczonym zabiegu w salonie kosmetycznym, mogą się spodziewać, iż kuracja w sumie nie należy do najprzyjemniejszych – to przykra technika. Wszystko jednakże jest uzależnione od techniki robienia zabiegu oraz doświadczenia kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog przeprowadzający depilację woskiem zorganizuje to szybko oraz bezbłędnie, bynajmniej nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. W pierwszej kolejności nanosi proporcjonalnie ogrzany wosk, zaś potem dociska specjalne plastry i pewnym ruchem wyciąga włosy. Innymi słowy podczas zabiegu można wyczuć jedynie zdarcie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest przeważnie najdotkliwsze.
Nogi są w mgnieniu oka jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Pań, jakie oczekują natychmiastowego efektu. Cała metoda trwa mniej więcej 20 minut, a gładkość utrzymuje się przez mniej więcej 14 dni. Włoski, które wkrótce odrastają, są o wiele drobniejsze oraz jaśniejsze. Ponadto nie ma żadnych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sesją należy wypełnić drobiazgową ankietę, jaką potem analizuje się z kosmetologiem. Profesjonalista odpowie na wszelakie pytania również podczas depilacji. Nie trzeba kompletnie zawracając sobie głowy bólem, może wyłącznie delikatnie szczypać „wciągana” przez masywniejszą głowicę skóra. Najbardziej w delikatnych miejscach można mieć odczucie dyskomfortu, przykładowo w okolicy kolan. Podczas wizyty trzeba przygotować się na to, iż będzie zauważalny delikatny zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest szybki oraz poniekąd komfortowy. Kosmetolog informuje Panie iż zdjęta będzie jedynie spora grupa cebulek. Jest to uzależnione od fazy rozwoju włoska – następne muszą dopiero urosnąć, ażeby można było je unieszkodliwić laserem. Przez dwa lub trzy dni włoski będą się rozkruszać, między innymi gdy będziemy pocierać naszą skórę po kąpieli. Nowe włosy będą delikatniejsze oraz będą także wolniej wzrastały. Wystarczy będzie zaobserwować rejony, w których będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po wizycie będzie zaczerwieniona i w owym okresie wolno używać pantenolu. Jednorazowy zabieg nie ma za bardzo sensu, wyłącznie kompletny pakiet potrafi wykluczyć włosy dokładnie (i ani razu nie odrosną).
Reasumując: jeżeli zamierzamy zdecydować się wyłącznie na jeden zabieg, mamy możliwość wybrać depilację rozgrzanym woskiem (jednak po pewnym okresie włoski będą wyrastały takie same). Jednak jeśli ktoś planuje wyeliminować włosy definitywnie, dobrze jest zainwestować w serię sesji depilacji laserowej. Jeśli planujesz wiedzieć więcej, wejdź w link z boku – Depilacja