Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020

Maszynki oraz balsamy do golenia, kremy spowalniające odrastanie włosków, depilacja IPL – to prawdopodobnie najtańsze środki redukowania zbędnego owłosienia. Czy są one skuteczne? Zapewne sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, jednak po tymże czasie operację należy powtórzyć. I to istotnie jest podstawowy powód wynalezienia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia na całe życie. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to projekt nowy, bo dopiero co mnóstwo osób umawiało się na sesje z zastosowaniem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowocześniejszym oraz najsilniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa włosy nawet z rozległych partii ciała. Odkrywcy, którzy skonstruowali, a w następnej kolejności zastosowali w praktyce oba lasery medyczne, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie podejście zapewniło wzmocnienie skuteczności zabiegu, skrócenie czasu jego wykonywania i pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem oraz mamy szansę ją z powodzeniem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry niezwykle wrażliwej lub ciemnej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które posiadają niejednolity kolor skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji czy posiadają słabe naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zyskał wiele prestiżowych nagród. Co istotne, nie wywołuje zbędnych efektów ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 wizyt, aby definitywnie usunąć wszelkie włosy. Jeżeli wyselekcjonujemy parę partii, np. brzuch oraz pośladki zarazem, wtedy kosmetyczka może to przeprowadzić w trakcie jednorazowej wizyty. W sumie ilość zabiegów zależy od rodzaju owłosienia oraz poziomu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg usuwa włosy najbardziej zauważalne, najciemniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Mówiąc w skrócie nie wszystkie najzwyczajniej w świecie dorastają równocześnie, z tego względu laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy epilacja laserowa na pewno zapewnia zadowalające efekty?

Z całą pewnością są one o wiele lepsze aniżeli w przypadku depilacji pozostałymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia mogą dać się zauważyć tylko pojedyncze włosy (przykładowo w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Kobiety, które zdecydowały się na taki zabieg oraz rozpowszechniają swoje wypowiedzi na forach w 99% są dumne z efektów. W szczególności, że jest to skuteczna metoda na wrastające włoski. A konkretnie? Groźnym efektem nierozważnych depilacji czy najzwyczajniej w świecie skłonności są drobne ranki na skórze, rozognione grudki lub krosty. Potrafią również dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas konsultacja u medyka jest niekiedy nieuchronna. Włoski nie mogą wybić się przez skórę oraz zostają w niej. W meszku włosowym zaczyna kumulować się ropa, a następnie powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną możliwością, aby poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka zbliża do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest stworzenie obserwacji włosków oraz dobranie intensywności wiązki świetlnej. Lasery starszego rodzaju nie posiadają takiej zdolności, z tego względu przed wizytą warto zweryfikować, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Nowoczesny skaner kontroluje kilka paramentów równocześnie, m.in. koloryt oraz spójność włosów. W zasadzie nie musimy się niepokoić, że urządzenie będzie sprawiało ból czy powstaną poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy atut musimy uznać wygospodarowany czas, gdyż w ogóle nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak wykonywaliśmy to przez cały ten czas. Nie musimy również fundować sobie dodatkowych golarek, inwestować w wykwintne urządzenia używane w domach, fatygować się z podgrzewaniem wosku i bólem. Kobiety wybierają epilację z powodów czysto ekonomicznych. Mają możliwość nieskrępowanie powędrować na plażę w bikini, w ogóle nie muszą wstydzić się pojedynczych stojących włosków ani krost. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Dużym plusem dla kobiet depilujących bikini jest perspektywa znieczulenia owego szczególnie delikatnego miejsca. Schładzający żel ogranicza moc odczuwania następujących impulsów przesyłanych przez laser. Do kolejnych plusów możemy doliczyć brak efektów ubocznych po kuracji (dobrze jest jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle nadzwyczaj drogie, z tego względu warto przeszukać miejscowe oferty oraz stwierdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawe informacje

Podczas trzeciej wizyty laserem medycznym Palomar Vectus mamy szansę uwolnić się od prawie 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus mamy szansę usuwać włosy choćby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było ograniczać nadmierne owłosienie

Można wyszczególnić cztery rodzaje laserów, wykorzystywanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię trwała depilacja, najedź w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa