Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – cena
29 października, 2016
oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe
Nowoczesne oświetlenie kuchni
1 listopada, 2016

Depilacja laserowa – skuteczna metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Dziewczyny, wiem, że wszystkie marzycie o pięknym i zadbanym ciele. Oglądając gazety zwracamy uwagę ładnie opalone modelki, o talii osy i czarującym uśmiechu. Nie sądźcie jednak, że dziewczyny z okładek wyglądają tak codziennie. Wokół nich zawsze kręci się zespół ludzi retuszujących ich wady. W erze technologii komputerowej nie można obejść się także bez obróbki cyfrowej fotografii, a więc często to co podkreśla nasze kompleksy, jest po prostu nie rzeczywiste.

Aby czuć się dobrze we własnym ciele dobrze jest zacząć od delikatnych rytuałów pielęgnacyjnych. Rozsądne odżywianie i pół godzinny trening po południu (a nie wysiłek!), to podstawowe kroki dzięki którym osiągniesz sukces na drodze do ładnego wyglądu. Dobrze, że dostępne są zabiegi,które nieco upraszczają nam uzyskanie rezultatów rodem z popularnych, kobiecych czasopism. Jednym z nich jest depilacja laserowa, dzięki której szybko pozbędziecie się zbędnego owłosienia. Jeśli jesteście zainteresowane tym naprawdę prostym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity w temacie trwałej depilacji.

Czy podczas depilacji laserowej odczuwa się ból?

Wcale nie, depilacja laserem jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeśli w takcie depilacji czułaś dyskomfort, oznacza to, że parametry lasera zostały źle ustawione, lub kosmetyczki dokonujące zabiegu nie były właściwie wyszkolone. Laser stosowany w fotoepilacji musi być precyzyjnie skonfigurowany pod względem odcienia skóry i zawartości melaniny. W końcu każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak laser usuwa owłosienie?

Depilacja laserem, a właściwie epilacja laserowa to zabieg opiera się na zniszczeniu cebulki włosa. Światło lasera wnika w głąb włosów przy udziale barwnika, czyli melaniny. I tak włos traci komórki odżywcze, przez co minimalizuje się zdolność regeneracji, co w rezultacie prowadzi do jego całościowej utraty. I to raz na zawsze.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Trwałe usunięcie owłosienia następuje dopiero po kilku sesjach. Najczęściej wykonuje się 5 występujących po sobie zabiegów. Jest to efektem cyklu wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 etapów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najlepiej usuwa się włosy podczas 1 fazy, dlatego też następujące po sobie zabiegi przeprowadza się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

W jakich sytuacjach depilacja laserowa nie jest wskazana?

Z zabiegu epilacji laserowej nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i osoby, cierpiące na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zrezygnować z chodzenia na solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie kremów z retinolem, leczenie antybiotykami, picie wywarów ziołowych (w szczególności dziurawca i nagietka) i spożywanie napojów wyszczuplających. Należy również dodać, że na promień lasera nie reagują włosy o niskiej zawartości melaniny, o jasnym odcieniu i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów odradza się zabiegi depilacji laserowej.

Przed zabiegiem, czyli przygotuj się do depilacji laserem

Możesz być pewna, że w profesjonalnych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy poinformują Cię o najważniejszych kwestiach, jednak zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed depilacją należy precyzyjnie umyć całe ciało. Po kąpieli nie używaj żadnych kremów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym natłuszczona, gdyż może to zminimalizować efekty depilacji. Pamiętaj o odstawieniu wszelkich kremów i napojów zawierających substancje fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przestrzeganie tych reguł, sprawi, że, błyskawicznie osiągniesz wymarzone efekty.

Dlaczego depilacja laserem jest skuteczna?

Depilacja laserowa zapewnia kompletne usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po zakończeniu sesji zabiegów na danej partii ciała nie będzie żadnych włosów. Depilacja laserem jest także, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć wysokiej jakości efekt bez naruszenia skóry, nawet w najbardziej delikatnych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi upiększające, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają kondycję naszej skóry, ale gwarantują nam lepsze samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie zmuszone korzystać z maszynki do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, oferujący precyzyjną metodę depilacji laserowej. Firma stosuje laser medyczny Palomar Vectus, który gwarantuje perfekcyjne rezultaty w krótkim czasie. Dokładne informacje o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie na tej stronie: depilacja laserowa.