Opracowanie oraz urządzenie kuchni w charakterze modernistycznym to obecnie duże wyzwanie. Umeblowanie na doskonały błysk, obfita kolorystyka, nowatorskie podejścia dotyczące struktury pomieszczeń i światło. Nierzadko kuchnia nie jest samodzielnym miejscem w apartamencie, ale współistnieje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej należy więc spożytkować otwartą powierzchnię, by była nie tylko gustowna oraz zaznaczała temperament gospodarza, ale także w całości wygodna. Kuchennych inspiracji w sieci i czasopismach odkryjemy – mówiąc skrótowo – „bez liku”. Wyszukanie mebli i innych sprzętów nie dostarcza aż takiej ilości dylematów co odpowiednie podświetlenie. W dzisiejszej kuchni powinno ono padać z paru miejsc oraz co istotne – rozświetlać płaszczyznę „przygotowawczą”, mianowicie blaty, na których przyrządzamy potrawy. W takiej sytuacji znakomitym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wybrane pomieszczenie naszego apartamentu zatrzymywało uwagę gości oraz równocześnie było niezawodne, można w nieskomplikowany sposób zainstalować światło przy schodach.
Podświetlenie LED w kuchni jest naturalnie obowiązkowe. Po pierwsze – LED -y czerpią o 85% mniej mocy aniżeli konwencjonalne żarówki, co z pewnością zauważy nasz portfel. Po drugie – dzięki niemu można natychmiastowo przyrządzić posiłki, myć naczynia oraz realizować kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy takiej technologii do własnej kuchni, korzystnie byłoby żebyśmy zapoznali się z propozycją przedsiębiorstwa Piraya. Zajmuje się tworzeniem oraz dystrybucją podświetlenia meblowego oraz schodowego w typie LED i to w bardzo cienkiej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii firmie udało się wprowadzić do powszechnego obiegu ultracienkie lampy do mebli o grubości 4,5 (6,5) mm. Zarazem wykorzystując moc jedynie 3,5 W można zyskać jasność 350 lumenów. Podświetlenie nie wygląda „sztucznie”, bowiem panel LED posiada znaczny wskaźnik oddawania kolorów Ra>85. Lampy Piraya zostały dodatkowo wyposażone w załącznik dotykowy. Pozwala on włączać je oraz wygaszać je, kiedy muśniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, jakie łączy właściwość ultracienkości i metodę opartą na przełączniku mikroprocesorowym (jest wbudowany w lampę na wysokości raptem 2,4 mm).
W przypadku lamp podszafkowych mamy szansę wytropić parę atrakcyjnych opcji w grupach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej odszukamy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie zapewnia rozrzucone oświetlenie porównywalnie jak świetlówka, posiada opatentowany wygląd i zdolność dyskretnego zamaskowania kabli w środku lampy. Tymczasem CREO MINI ECO ma najmniejszą grubość – ledwie 4,5 (6,5) mm. Warianty z klasy CURRO ECO są doskonałe nie tylko do kuchni, ale też do holu, przeróżnego typu wnęk i jako rozświetlenie łazienki. Tymczasem DUO ECO ma na wyposażeniu podwójne lampy o sumie energii osiągającej 700 lumenów (60 W). Jeżeli mamy na uwadze światło LED Premium możemy przebierać spośród niemałej ilości gabarytów oraz układów lamp, których nie należy przytwierdzać przy użyciu śrub. Przykładowo lampy z grupy Curro Super Slim zakłada się z wykorzystaniem wytrzymałej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma mnóstwo atutów, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (wydłużona żywotność lampy), niewysokie koszty korzystania, proste montowanie do mebli, nieobecność wiązań spawanych lub zgrzewanych, niebanalny wygląd (wkomponowanie do każdego awangardowego pomieszczenia), wytworzenie ze stali nierdzewnej z aluminiowym radiatorem lampy oraz opcję zmiany żarówki LED.
Na stronie firmowej można znaleźć także dobre koncepcje na oświetlenie osadzane nad szafkami. Do wyboru mamy lampy nadszafkowe w następujących klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy stworzone są za pomocą techniki Super Slim, mianowicie charakteryzują się skromnymi gabarytami w stosunku do wyrazistości oraz energii (100 luminów/W). Świecą całkowitą powierzchnią oraz są rozlokowane na wysięgniku posiadającym grubość raptem 2,5 mm. Montaż jest nadzwyczaj nieskomplikowany, zaś wygląd świetnie wkomponowuje się w modernistyczne pomieszczenia. Pozytywną stroną lamp nadszafkowych jest szczególnie wysoka intensywność – aż 350 luminów (jak żarówka o mocy 35-40W) i opcja serwisu po przepaleniu żarnika. Ostatni typ ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest chyba najbardziej podobna do tradycyjnej lampy. Jednak również i w tym przypadku kolista część na przedzie jest przymocowana na płaskim wysięgniku. Lampy do instalacji ponad szafkami można nabyć w czterech odcieniach: brązu, czerwieni, zieleni, oraz stalowoszarym.
Przedsiębiorstwo Piraya, oprócz produkowania oświetlenia pod szafki kuchenne i lamp nadszafkowych, jest także wytwórcą ciekawych rozwiązań w zakresie oświetlania schodów. Konkretnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To właśnie przez nią oświetlenie pada we właściwy sposób na schody. Oświetlenie schodów tego rodzaju charakteryzuje się wyszukanym wzorem, dobrym efektem świetlnym, efektywnym odbiciem światła, niewysoką temperaturą pracy, produktywnym rozproszeniem światła. Klosz lampy ma kształt „łuku” oraz upodabnia się do szkła, nie zatrzymuje kurzu oraz jest wyposażony w misterną folię z grafiką. W razie konieczności możemy wymienić panel LED.
Więcej informacji znajdziesz na stronie pod linkiem – Lampa nadszafkowa