Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy turystyczne – który najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do biura – Montaż i serwis
29 sierpnia, 2020

Depilacja pach woskiem – jak depilować

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od dawna wykorzystywana technika pozwala pozbyć się włosków z większości części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko dzięki temu, że to łatwy oraz szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z jakiej mają być usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Trzeba pamiętać, że wosk powinien być tylko lekko rozgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał trzeba oderwać nagłym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika głęboko, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność poprawnego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem warto wykonać porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się kremami i balsamami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort podczas usuwania. Planując depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem woskiem należy koniecznie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy przeprowadzać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, by podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto też dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Dlatego lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim ważne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na kilka dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje trwały efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest natychmiast po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń