Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implant zęba
17 października, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019

Depilacja woskiem – przebieg zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal niesłabnącym uznaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana metoda pozwala pozbyć się włosków z różnych partii ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk powinien być zaledwie lekko rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność właściwego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zastosować dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Decydując się na depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem trzeba koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, aby w czasie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego względu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie istotne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu trzeba zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura także może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Z uwagi na to na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje trwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.