Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz
Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa
26 lutego, 2017
Depilacja laserowa Toruń depilacja dla mężczyzn usuwanie nadmiernego owłosienia
Najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia
27 lutego, 2017

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Nadmierne pocenie się – czym właściwie jest?

Pocenie się jest zjawiskiem w pełni zdrowym. Dzięki niemu wyrzucamy toksyny ustroju i dopasowujemy ciepłotę ciała (m in. podczas upalnych dni). Ciało posiada zwykle do 3 milionów gruczołów, jakie wytwarzają pot. Zaś jeśli jest go nazbyt dużo? Doznajemy, iż płynie nam po twarzy niezależnie od temperatury na zewnątrz? Wtedy możemy cierpieć na tzw. nadpotliwość, która nie jest tylko zwyczajnym defektem kosmetycznym, ale również chorobą. A jak popularnie wiadomo – choroby musimy kurować z paru względów. Kluczowym spośród nich jest bezspornie dyskomfort, przeżywany zazwyczaj w otoczeniu pozostałych ludzi. Zasadniczo przyczynami niewspółmiernego pocenia się są czynniki będące objawami poważnych chorób oraz fizjologiczne. W przypadku pierwszych wymienionych mamy do czynienia z wyraźnymi zakłóceniami, jakie w tej chwili mają miejsce w naszym organizmie, np. z hormonalnymi (nadczynność tarczycy), neurologicznymi (np. neuropatie), chorobowymi (m in. głębokimi infekcjami). Nadmierne wytwarzanie potu wcale nie musi dotyczyć pojedynczej partii ciała, np. pleców. Jeżeli chodzi o prawidłowe pocenie się, wówczas jako istotne czynniki przytoczyć możemy chociażby stres, strach czy sport. Mamy na nie choćby umiarkowany wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Skoro zamierzamy jednoznacznie wiedzieć czy cierpimy na nadmierną produkcję potu, powinniśmy zasygnalizować owy fakt lekarzowi ogólnemu. Wtedy on przeprowadzi z nami porządny wywiad, zanalizuje skalę kłopotu i poinformuje nas o przeciwwskazaniach do leczenia. Najpierw przepisze dodatkowe badania, przykładowo test Minora. Wygląda on tak: partie, w jakich potrafi zachodzić nadmierna potliwość, są posmarowane jodyną i przykryte skrobią. Głębokie zabarwienie podsuwa zachodzenie choroby. Następną rzeczą jest jej terapia za pomocą specjalistycznych metod. Oczywiście nie chodzi tutaj o zanurzanie kończyn przez 20-30 minut w preparacie z rumiankiem czy o masową zmianę ubrań. Są to pospolite zabiegi, niemniej przeważnie mało skuteczne.

Metody leczenia nadpotliwości

Do terapii mało inwazyjnych zaliczają się jontoforeza, zastrzyki z zastosowaniem botuliny. i leczenie z wykorzystaniem lasera. Jeśli mamy na uwadze dwa pierwsze, to wynik leczenia utrzymuje się plus minus pół roku. Jonoforeza bazuje na naruszaniu kanałów jonowych przy użyciu prądu i leków cholinergicznych, tymczasem botoks prowadzi do „niedowładu” układu nerwowego (w postaci odwracalnej), które uzupełniają pojedyncze elementy ludzkiego organizmu w pot. Najatrakcyjniejszą spośród technologii jest leczenie nadpotliwości laserem, ponieważ w pewny oraz niebolesny sposób poprawia mechanizmy produkowania potu. Program Accent Ultra opiera się generalnie na używaniu specjalistycznych głowic, jakie przekazują fale elektromagnetyczne. Dokłada się je do obranych części sylwetki, gdzie wcześniej znaleziono nadmierną produkcję potu. Jednorazowy zabieg trwa zazwyczaj 15-20 minut, a w jego trakcie praktycznie w ogóle nie odczuwa się jakiegokolwiek bólu, pieczenia, szarpania etc. Możemy się bez nerwów zrelaksować. Co istotne – wiązka lasera nie jest powodem powstania śladów, przebarwień oraz nie uszkadza okalających tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Nie każdy ma możliwość poddać się zabiegom laserowego usuwania zbyt intensywnego wytwarzania potu. Do istotnych zastrzeżeń kwalifikuje się ciemna opalenizna, karmienie piersią, rak skóry, keloidy, rozrusznik serca, wrażliwość na światło, epilepsja albo nieuregulowana cukrzyca. Naturalnie którąkolwiek dolegliwość powinniśmy natychmiast skonsultować z lekarzem ogólnym, zaś dopiero później kosmetyczką. Trzeba pamiętać, iż na 3 tygodnie przed zabiegiem (jeśli lekarz wyrazi zgodę) trzeba zaprzestać popijać zioła bądź przyjmować je w postaci tabletek. Chodzi tutaj o wszelkie słynne zioła, np. odchudzające, przeczyszczające albo relaksujące. Bliźniacza zasada stosuje się do farmaceutyków, np. leków homeopatycznych, leków przeciwbakteryjnych, przeciwtrądzikowych, wyselekcjonowanych środków uspokajających albo szczepionek. Pół roku należy odczekać od odsunięcia specyfików, jakie posiadają w swoim składzie pochodne witaminy A. Tylko po wskazanym okresie mamy możliwość iść na zabieg leczący nadmierną potliwość. W ogóle nie możemy także wykorzystywać niektórych kosmetyków, przykładowo kosmetyków z piżmem, olejkiem lawendowym i sandałowym, preparatów przeciwbakteryjnych lub dezodorantów. Przed zabiegiem nie powinno się pić żadnego trunku. Jeśli napoczniemy bodaj kieliszek czerwonego wina, trzeba z niego zrezygnować na jedną dobę. Czemu istnieje tyle zastrzeżeń? Światło lasera to skomasowane światło, jakie potrafi poparzyć skórę. W skrócie: światło padające wyłącznie na wybrany obszar (bardzo zmniejsza się jego rozpraszanie). Jeśli skóra pod wpływem niezależnych czynników będzie na nie dużo bardziej wyczulona, wówczas ma możliwość dojść do groźnych efektów. Na przykład związki witaminy A wchodzą zwyczajnie z wiązką lasera, w interakcje, które są podłożem przyczynowym poparzeń. Zamierzasz wiedzieć o wiele więcej? Kliknij w ten odnośnik – Leczenie nadpotliwości