OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Czym są okna pasywne?
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń montaż
1 września, 2020

Współczesna rekuperacja i klimatyzacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na świetne zdrowie, ale także na naszą produktywność. Dobra jakość powietrza I komfortowa temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody i dodatnio wpływają na motywację i chęć działania. Aby zagwarantować sobie najlepsze warunki z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najlepiej reguluje temperaturę wewnątrz pomieszczeń przynosząc nam komfort w trakcie lata. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już mamy i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by uzyskać jak najlepszy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie korzystnej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, gdy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury wewnątrz pomieszczeń, przynosząc ochłodę i cieplny komfort niezależnie od tego, jak ciepło jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach zazwyczaj wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma na celu ochładzanie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy niszczące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzacja przydaje się jedynie w lecie. Znaczna część klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda lokalnego ogrzewania lub pozostałych systemów grzewczych, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele różnych czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia domów wynikają ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i pobiera z zewnątrz zimne. Dla regulacji temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, zimne powietrze należy ogrzać, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Wydajnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wchodzące do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko reduluje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Daje nam wysoką energooszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei dba o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz domu jest połączenie obu tych systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zalet z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort wewnątrz budynku oraz dojście czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany powstawanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odciąć się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma także pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wskazane zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort termiczny panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperacja Toruń