Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Maszyny rozlewnicze, czyli najnowsze standardy w produkcji
19 sierpnia, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Urodziny, których żadne dziecko z pewnością nie zapomni!
25 sierpnia, 2016

Za pompę cieplną zapłacimy dużo mniej

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce za dobrze znana. Najistotniejsze przyczyny, które utrudniały nabycie to: bardzo wysoki koszt inwestycji, niezbyt precyzyjnie dopracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zaadaptowana do realiów 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w należyty sposób do charakterystyki energetycznej budynków) oraz brak inicjatywy uświadomienia ludności o pozytywnych efektach jej stosowania. W przypadku, gdyby ktoś zamierzał postawić na pozyskiwanie energii do ogrzewania domu w ten sposób, obawiał się głównie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła spadły, natomiast ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, poszybowały w górę. Tym samym Polacy z reguły decydują się na podejście wydajne i ekologiczne, np. kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada średnio (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeżeli posiadamy idealnie ocieplony dom, musimy liczyć się z tym, co przynosi nieoczekiwanie pogoda w czasie jesieni, zimy i tym, w jakiej lokalizacji dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie będą skutecznie pracować w takich okolicznościach, a codzienne rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być męczące i pracochłonne.

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła należy do grupy szczególnie efektywnych ,a także bezpiecznych urządzeń, które pozwalają na wyprodukowanie energii bezpośrednio z podłoża, atmosfery i promieni słonecznych. Wykorzystuje się ją do ocieplania i wentylacji lokali użytkowych, np. domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny czy małych biur, do podgrzania często lodowatej wody użytkowej, osuszania i podnoszenia temperatury powietrza na basenach oraz wtedy, kiedy zamiarem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie takiej technologii nie należy do zawiłych, dlatego, że bazuje na czterech najistotniejszych podzespołach: części zamieniającej gaz w ciecz, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, parowniku oraz sprężarce bądź alternatywnej maszynie, wymuszającej transport ciepła. Klasyfikacji do odpowiednich rodzajów przeprowadza się przykładowo mając na uwadze działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne wyniki codziennego korzystania, czy oszczędność miejsca.
Ze względu na górne źródło ciepła wyróżnia się pompy: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Tryby, w jakich mogą pracować, dzielą się na: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Konstrukcja łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Sporym plusem rozwiązania jest opcja połączenia jej z systemem solarnym oraz zagospodarowania do ogrzewania podłogi.

Nie wiesz jaki model wybrać? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Producentów oraz marek prezentowanych pomp na naszym rynku jest dużo, za to wyłącznie parę z nich cieszy się masowym uznaniem. Przewagę nad innymi mają: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada zdobywaną przez lata tradycję i jest bardzo doceniana przez nabywców z całej Europy. Zwłaszcza na skutek zastosowania genialnej technologii GEOtherm. Pompy cieplne Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, więc są właściwie bezawaryjne, a do tego ciche i bezobsługowe. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do obszarów o profilu ”kupieckim” i przydatności publicznej. zaprojektował wyjątkową sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze idee powodują, że pompy cieplne są idealną alternatywą w stosunku do odmiennych form ogrzewania. Dzięki niej dostarczana jest czterokrotnie większa ilość ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Poza tym zaoszczędzany jest czas, który można przeznaczyć na robienie czegokolwiek innego. Porządne pompy nie wymagają dodatkowej obsługi przez klienta, dozorowania w formie ”lepiej mieć oko na sprzęt”.

Od kilku lat nasze przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku oraz trudni się dostarczaniem, instalacją oraz serwisem międzynarodowej jakości wyposażenia grzewczego. Naszym zadaniem jest wykonać każde zamówienie w określonym wcześniej przez interesanta terminie. Pompy cieplne, jak również systemy solarne, są dotowane. W takiej sytuacji pozałatwianie wszystkich formalności leży po naszej stronie.Pracujemy z wieloma klientami i do każdego mamy odrębne podejście, bowiem każdy ma własną wizję na ogrzewanie domu. Posiadamy szerokie doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Postaramy się zatem sporządzić oraz zmaterializować każdy możliwy technicznie plan.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Toruń.