Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Urodziny dla dzieci – scenariusze zabaw i pomysły na organizację
10 maja, 2012
Szkolenie bezpiecznej jazdy w Toruniu
7 lutego, 2015

Okna to bardzo ważny element każdego mieszkania lub domu. Fachowa stolarka okienna zapewnia korzystną wentylację mieszkania i obniżenie strat ciepła. Nowoczesne okna PCV generują wzrost naszych oszczędności, gdyż oddziałują na rozsądne zarządzanie energią. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a zimne powietrze zostaje zatrzymane przez pakiet szyb i właściwą liczbę komór. Okna to także ważny element wykończenia, stąd też obecnie producenci przywiązują szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki produkcji okien. Zakup okien do domu to niezwykle istotna decyzja, którą powinniśmy ustalić już podczas budowy. Dobrze jest zatem skorzystać z porad doświadczonych fachowców w dziedzinie technologii okien, lub samemu zacząć szukać informacji o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Sprawdź jak zakupić okna w przystępnej cenie i jaki rodzaj wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Okna na czas

Jesteś w trakcie budowy domu i musisz jeszcze podjąć decyzję o konkretnym modelu okien. Na początku zastanów się z czego powinny być wykonane okna i na jakich funkcjach Tobie zależy. Wybierz także stylistykę okien, która będzie pasowała tak samo do frontu, jak i do aranżacji ścian w wnętrzu domu. Zdecyduj w jakie elementy dodatkowe powinny być zaopatrzone okna. Zanotuj sobie swoje potrzeby, by być gotowym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeśli nie jesteś pewny co do danego produktu umów się na wizytę do producenta, który dokładnie opisze Tobie parametry okien i przedstawi całą swoja ofertę. Okna dobrze jest zamówić w chwili, gdy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed montażem, by bez potrzeby nie przechowywać okien, co może zachęcać ewentualnych złodziei, lub doprowadzić do zbędnych usterek. Nie zapominaj o tym, że zamówienie spersonalizowanych okien trwa więcej czasu niż zwykle. Jeśli nie nie wstawiałeś nigdy okien samemu skorzystaj także z usługi montażu. Specjaliści pracujący w firmach specjalizujących się w produkcji okien posiadają bogatą wiedzę i mają dostęp do wszelkich niezbędnych narzędzi, co sprawia, że błyskawicznie i bezbłędnie świadczą wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i nerwy. Inwestuj w okna docenianych marek. Rzetelny producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimum 2 letnią gwarancję na swój asortyment i szybki serwis, w przypadku jakichkolwiek problemów.

Jak rozpoznać wysokiej jakości okna?

Podstawowe cechy okien umieszczone są w katalogach napisanych bezpośrednio przez producenta. Ale na co zwracać szczególną uwagę w trakcie wywiadu z działem handlowym, lub podczas przeglądania właściwych rodzajów okien? Najpierw szczególnie istotna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, zarówno przyszybowe, jak i oporowe nie pozwalają na przenikanie wody i wilgoci z zewnątrz. Zatrzymują one także zimne powietrze, kurz i hałas, co powoduje, że nasze mieszkanie jest wolne od zanieczyszczeń. Najmocniejsze uszczelki wyprodukowane są z TP, oraz EPDM. Dopilnuj, aby ilość wszystkich uszczelek nie była niższa niż 4. Kolejnym ważnym czynnikiem są szyby. Warto spojrzeć na to, by szyby charakteryzowały się jak najniższym parametrem Ug, który oznacza efektywność energetyczną okna. Okna muszą być wyposażone w 5 komór, które odpowiadają za wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najkorzystniejsze uważa się komory o grubości ścianek około 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjami okien. Twoje okna powinny być wyposażone w proste w obsłudze okucia. Zdecyduj się na okna z okuciami, które umożliwiają otworzenie ich na bok, a także do pionu.

Nowoczesne okna pasywne

Praktycznie każdy mniej lub bardziej troszczy się o oszczędności. Co powiesz na to, że rodzaj kupionych przez Ciebie okien redukowałby straty ciepła i obniżał wydatki na energię? Tak jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez zaawansowaną izolacyjność termiczną sprzyjają używaniu alternatywnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Współpraca okien pasywnych z maszynami takimi jak kolektory słoneczne, czy rekuperatory przynosi najlepsze rezultaty, w postaci nawet 90 % odzysku ciepła. Takie efekty możliwe są dzięki zastosowaniu w oknach połączenia profesjonalnego trzyszybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która doskonale izoluje zimno. Okna pasywne charakteryzuje jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W konwencjonalnych oknach głębokość ram to ok 68mm, natomiast w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości do nawet 120 mm. Zatem jeżeli pragniemy rozsądnie zarządzać energią cieplną i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy zdecydować się na montaż okien pasywnych. Pomimo, że są to produkty o wyższej cenie, zapewniają większe zyski.

Okna PCV, czy okna drewniane? Okna pasywne, a może okna tradycyjne? Opcji jest bardzo dużo, a decyzja tylko jedna. Najważniejszy jest znany producent i wysoka klasa materiałów, z którego dane okna są wyprodukowane. Zanim wybierzemy konkretny rodzaj okna, warto jest pomyśleć nad alternatywną opcją i zwyczajnie porozmawiać z specjalistami, którzy o stolarce okiennej wiedzą wszystko. W sieci możecie przeczytać wiele precyzyjnych poradników, które zmotywują Was do podjęcia dobrej decyzji. W końcu okna to inwestycja na długi czas, dlatego dobrze jest rozsądnie wydać swoje pieniądze.

Przeczytaj więcej o oknach PCV i cechach okien pasywnych. Jako producent okien wybierzemy dla Ciebie wysokiej jakości produkt, który zagwarantuje Tobie perfekcyjną izolację termiczną. Zapraszamy na naszą stronę internetową po szczegóły naszej oferty: producent okien PCV.