Projektowanie instalacji c.o. – jaki system wybrać?
27 lipca, 2016
Ozonowanie pomieszczeń, wody i żywności
7 sierpnia, 2016

Każdy z nas chce żyć w komfortowym i ładnym mieszkaniu, wyposażonym w nowatorskie rozwiązania technologiczne. Aby móc to uzyskać niezbędne jest zrealizowanie remontu. Zanim zaczniemy działać stawiamy sobie pytania: „Od czego rozpocząć remont?”, „Czy należałoby poprosić o pomoc firmę remontową? „Jakie materiały budowlane będą mi potrzebne do remontu mieszkania?”. Najważniejsze jest nie dramatyzować i podejść do tematu racjonalnie. Dokładne przygotowanie remontu to klucz do sukcesu. W tym artykule dowiecie się co zrobić, by remont mieszkania przebiegł płynnie i bez zbędnych problemów

Od czego rozpocząć remont mieszkania?

Do remontu domu należy się odpowiednio przygotować, nie tylko pod względem finansowym. Na początku powinniśmy zdecydować co chcielibyśmy ulepszyć w wystroju naszego mieszkania i czy od razu zamierzamy zrobić gruntowny remont domu. Dobrze jest znaleźć szczegółowe projekty aranżacji pomieszczeń, by być gotowym na zakup właściwych artykułów budowlanych. Właściwe zorganizowanie ogromnie udoskonali wszelkie prace remontowe, które i tak zwykle trwają około 2 miesięcy, w zależności od naszych oczekiwań i wielkości mieszkania.

Harmonogram remontu, czyli jak wygląda kolejność prac

Decydując się na wynajęcie firmy remontowej, nie musimy się martwić o utworzenie planu remontu. Gdy jednak kwota jaką dysponujemy jest zbyt niska by zatrudnić profesjonalny zespół podstawą jest dokładne zaplanowanie prac remontowych. Wszelkie czynności remontowe powinny być ustalone w właściwej kolejności. W pierwszej kolejność wykonuje się wszelkie prace rozbiórkowe. Dalej montuje się wiszące sufity i ścianki działowe. Po tym wymienia się okna i rozpoczyna się prace naprawcze, takie jak wygładzanie ścian, czy cyklinowanie posadzki. W następnej kolejności przystępuje się do prac wykończeniowych.{Wykonujemy prace malarskie, montaż drzwi i założenie podłogi. Ostatnim etapem remontu są prace instalacyjne, czyli instalacja oświetlenia, elementów wyposażenia łazienki i montaż mebli pokojowych. Warto pamiętać, że awarie są wpisane w remonty, dlatego warto zadbać o numer do profesjonalnej firmy remontowej, która usunie jakiekolwiek awarie w 24h.

Remont łazienki od A do Z

Gdy decydujesz się na remont łazienki warto jest zastanowić się czy zatrudnić fachowców. Firma remontowa zajmie się kafelkowaniem łazienki, a hydraulik założy bezpieczną instalację wodno-kanalizacyjną i zamontuje wszelkie urządzenia sanitarne. Zrealizuje on także pilne naprawy hydrauliczne, jeśli okaże się to niezbędne. Remont łazienki możemy także wykonać własnoręcznie rozpoczynając od skucia zużytych płytek. Korzystając z usług elektryka możemy przejść do modernizacji instalacji elektrycznej. Po wykonaniu wszelkich prac demontażowych i konstrukcyjnych jesteśmy gotowi by rozpocząć czynności zmierzające do wykończenia – malowanie, tapetowanie lub kafelkowanie. Na samym końcu instalujemy armaturę łazienkową, wstawiamy meble i dekorujemy wnętrze łazienki według własnych upodobań.

Remont kuchni – niezbędne czynności

Tak jak remont łazienki, remont kuchni możemy wykonać bez pomocy fachowców. Gdy jednak zależy nam na czasie, warto skorzystać z usług firmy realizującej remonty. Zapewne konieczny będzie rzetelny elektryk, który zaprojektuje i założy bezpieczną instalacje elektryczną. Twoja kuchnia powinna być przede wszystkim praktyczna, dlatego ważne jest by zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli i rozwiązań technologicznych. Na czołowym miejscu w planie prac powinien znaleźć się demontaż niepotrzebnych już mebli, płytek i podłóg. W dalszej kolejności dokonujemy ewentualnych zmian w instalacjach elektrycznych. Dalej czynności przebiegają podobnie jak przy remoncie łazienki – wykonanie gładzi, tynkowanie, wykonanie nowej posadzki, instalacja urządzeń kuchennych i oświetlenia, a także ułożenie nowych mebli.

Remont nie musi spędzać Tobie snu z powiek . Właściwe przygotowanie i zaplanowanie prac remontowych zapewnia sukces, nawet przy małych zmianach w Twoim mieszkaniu. Remont dobrze jest rozpocząć wiosną lub latem. Jeśli chcemy wynająć firmę remontową powinniśmy dużo wcześniej się z nią skontaktować, by by zaklepać odpowiedni termin. Bardzo ważna jest także kwestia finansowa. Koszty remontu zależą od wielkości pomieszczeń, jakości artykułów budowlanych, stopnia trudności prac remontowych i głównie od wartości wyposażenia. Remont mieszkania o metrażu 54 m2 to przeciętnie wydatek rzędu 40 000 złotych.

Jeśli pragniesz wykonać remont mieszkania, skorzystaj z oferty naszej firmy remontowej w Warszawie. Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w sektorze budowlanym i wykonujemy kompletne remonty biur, mieszkań i domów jednorodzinnych. Realizujemy naprawy hydrauliczne i prace elektryczne. Jesteśmy w stanie pracować w miastach takich jak: Warszawa, Marki Piaseczno i Rembertów.Świadczymy usługi sprawnie i rzetelnie, komponując nowoczesne i ergonomiczne wnętrza. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i pakownym samochodem, co znacznie usprawnia nasze działania. Wykonujemy dokładne kosztorysy i zapewniamy zakup materiałów budowlanych Wejdź na naszą stronę i skontaktuj się z nami – pilne naprawy hydrauliczne!