Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Elastyczna siatka do owijarek automatycznych
23 lipca, 2016
Remonty – profesjonalna pomoc i praktyczne wskazówki
3 sierpnia, 2016

Projektowanie instalacji c.o. – jaki system wybrać?

Jeszcze przed budową domu warto jest zadecydować która instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. W dzisiejszych czasach, producenci techniki grzewczej oferują kompletne i różnorodne rozwiązania, dlatego możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak wybierzemy system ogrzewania warto jest przeanalizować swoje priorytety. Po pierwsze jaki rodzaj opału chcemy używać. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest bardzo ważne, czy chcemy żeby domowa instalacja grzewcza była korzystna dla środowiska naturalnego. Musimy pamiętać, że najlepsze rozwiązania to te, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pomożemy Państwu poznać produkty oferowane obecnie na rynku. Tutaj poznacie najbardziej wydajne systemy grzewcze, wraz z ich szczegółową specyfikacją.

Kotły na paliwa stałe

Jeśli potrzebujecie uniwersalnych i ekonomicznych urządzeń grzewczych, kotły stałopalne to idealny produkt. Są to urządzenia c.o., które produkują ciepło poprzez spalanie takich paliw jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taka instalacja grzewcza zapewnia nam możliwość korzystania z najtańszego w danym czasie paliwa, co minimalizuje opłaty za ogrzewanie domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne funkcjonują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są bardzo bezpieczne i proste w sterowaniu. Prawie każdy producent sprzedaje kotły stałopalne z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, dla tych, którzy dbają o swój czas i komfort.

Nowoczesne kotły gazowe

Współcześnie na rynku możemy dostać dwa typy kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne w trakcie ogrzewania wykorzystują także ciepło wygenerowane z spalania gazu, co zapewnia maksimum oszczędności. Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całości energii powstałej z spalania. Aczkolwiek są o wiele tańsze w użytkowaniu i utrzymaniu. Kotły gazowe działają w oparciu o jedno z najmniej kosztownych źródeł energii – gaz, dlatego są idealne dla osób, które chcą oszczędzać. Cechują się niewielką budową. Kotły mogą być podłączone do instalacji ogrzewania podłogowego, otulając nas ciepłem.

Kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe spalając olej opałowy odzyskują także ciepło, które w normalnej technice ogrzewania wyparowuje przez komin. Dzięki tej właściwości kotły olejowe funkcjonują z efektywnością sięgającą nawet do 90%, co w efekcie ogranicza straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe mają wbudowane wymienniki ciepła, które schładzają spaliny, ograniczając emisję CO2. Warto jest wspomnieć, że co raz więcej producentów tworzy kotły wykorzystujące olej opałowy z udziałem biooleju, co korzystnie oddziałuje na kondycję przyrody. Kotły olejowe są z jednej strony ekologiczne, a z drugiej ekonomiczne.

Rekuperatory – nowe oblicze ogrzewania

Rekuperator jest urządzeniem montowanym w systemach wentylacyjnych, które ułatwia odzysk ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Takie jednostki gwarantują nie tylko czyste powietrze przez cały czas, ale również skuteczne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Rekuperatory to relatywnie świeże produkty, których popularność wciąż rośnie. Odbierają one ciepło na poziomie nawet 90 %, co w rezultacie daje realne oszczędności. Są także korzystne dla przyrody, gdyż nie potrzebują żadnych akcesoryjnych źródeł energii. Ogrzewanie pomieszczeń rekuperatorami rozwiązanie na które Cię stać.

Ogrzewanie podłogowe – wydajność na wysokim poziomie

Jednym z najlepszych obecnie dostępnych systemów związanych z ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe. Może ono działać jako samodzielny system grzewczy, albo może wspierać pracę typowej instalacji. Atutem ogrzewania podłogowego jest możliwość jego podłączenia do wszelkich dostępnych na rynku urządzeń grzewczych . Współdziała ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe rozróżnia się na wodne i elektryczne. System rur zamontowany pod posadzką produkuje ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego domu. Instalacja podłogowa może być wykonana pod panelami drewnianymi, jak i pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozkład temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co podwyższa walory estetyczne domu.

Bezpieczeństwo instalacji ogrzewania domu to fundament, dlatego projektowanie instalacji co warto zlecić specjalistom. W swoim domu dobrzej jest także zadbać o ogrzewanie podłogowe, które zapewnia bardzo wysoki komfort. W końcu dobrze jest się przejść w bosych stopach po ciepłej podłodze. Decydując się na dany system ogrzewania, zadbajmy o wysoką jakość urządzeń. Kupujmy jedynie te, które posiadają wszelkie certyfikaty i są łatwe w eksploatacji. Nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą nam gwarantować ciepło przez długi czas.

Energooszczędne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj najważniejsza jest jakość wykonania i efektywność urządzeń. Jeśli w tej chwili stawiają Państwo dom, lub zamierzają w przyszłości odnowić swój system ogrzewania, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej wskazówek. Nasze specjalizacje to przede wszystkim serwis kotłów marki Beretta i Viessman, jak i projektowanie instalacji c.o. Kliknij obok by odwiedzić naszą witrynę i poznać bliżej naszą firmę: serwis kotłów co Toruń.