nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczne kupowanie mieszkania
11 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Na czym polega fumigacja palet i budynków mieszkalnych?
12 marca, 2017

Pluskwy w mieszkaniu rozprzestrzeniają się w ciepłych i ciasnych miejscach, z których szybko przechodzą do żywiciela, czyli ssaków. To właściwie ludzie, lub zwierzęta są ofiarami tego prawie niedostrzegalnego pasożyta. Mimo kompaktowych rozmiarów, pluskwa jest całkiem uciążliwym szkodnikiem. W szczególności dla ludzi wrażliwych na jej ukąszenia. Ponadto wcale nie jest tak prosto ją zlikwidować zwykłymi sposobami. Zawsze wskazana jest pomoc firm od dezynsekcji, którzy używają silnych preparatów chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w porze snu. Co może zaskakiwać schodzą z stropu, na który wspinają się w ciągu dnia. Pożywiają się krwią, przy wykorzystaniu dalece złożonego aparatu kłująco – ssącego. Po ukąszeniu pluskwy zostaje na skórze czerwony bąbel, porównywalny do rezultatu ukąszenia komara. Miejsce ukłucia po pewnym czasie zaczyna dolegać i swędzieć. W stosunkowo niewielkiej liczbie przypadków w miejscu ugryzienia pluskwy może powiększać się stan zapalny. Wówczas niezbędna jest wizyta u lekarza, który zleci stosowne leki. To jednakże nie wszystko. Analizy udowadniają, że pluskwy są w stanie transferować niebezpieczne dla naszych organizmów infekcje, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już istotny problem.

Znając już jakie ryzyko niesie obecność pluskiew w domu, zdajesz sobie sprawę z tego, że walka z nimi to nieodzowność. W niektórych przypadkach wystarczy porządnie posprzątać pomieszczenia. Aczkolwiek zdarzają się chwile kiedy to niezbędna jest kompletna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zintegrowanie natychmiastowej reakcji z specjalną technologią. Sprawdź jakie sposoby odpluskwiania są najkorzystniejsze.

Jak pluskwa domowa znalazła się w mojej sypialni?

Pluskwy dają radę dojrzewać w jakimkolwiek położeniu na ziemi. Egzystują w klimacie neutralnym jak i wilgotnym. Nie zatrzymuje ich wilgoć, ani wysoka temperatura. W sumie przystosowują się do przeróżnych czynników atmosferycznych. Dla pluskwy najbardziej kluczowa jest egzystencja człowieka, lub innego organizmu o stałej temperaturze ciała. Pluskwy żywią się krwią. Przyczepiając się do futra małych gryzoni poruszają się z miejsca na miejsce.

Długość ciała pluskwy domowej wynosi około mm. Niektórzy z nas mogą nie zauważyć tych malutkich owadów. Po lewej i prawej stronie głowy pluskwy znajdują się oczy, a obok nich czteroczłonowe czułki. Umożliwiają one pluskwie szybko zbadać teren. Ten pasożyt może wznosić się na płaskie powierzchnie dzięki przyczepnym pazurkom. Zazwyczaj pluskwy żyją w takich lokalizacjach jak szpary w podłodze, ramy okienne, czy obramowania łóżek, skąd w szybkim tempie mogą dostać się na skórę ofiary.

Pluskwy wgryzają się w warstwę skóry korzystając z aparatu gębowego. Czas zażywania posiłku wynosi kilka minut. Po ukąszeniu wyskakują małe obrzęki. Po pewnym czasie zaczynają boleć i piec, co mocno przeszkadza. Najgorzej mają jednak osoby, które mają alergię na ukłucia pluskwy domowej. Alergicy powinni umówić się z lekarzem i zażywać konkretne lekarstwa. Jak już mówiliśmy wcześnie pluskwa domowa pijąc ludzką krew, może aplikować groźne dla nas wirusy.

Odpluskwianie – skuteczne metody

Gdy stwierdzimy oznaki bytowania pluskwy w naszym domu, możemy na początku działać na własną rękę. Wtedy musimy zagipsować wszelkie szczeliny przy posadzce, oknach i na ścianach. Kolejno należy dogłębnie umyć i odkurzyć całe mieszkanie (szczególnie trudno dostępne szczeliny, w których najchętniej chowają się insekty). Należy również wyprać wykładziny i odzież. Jeżeli to nie wystarczy, powinniśmy wtedy umówić się z firmą zajmującą się dezynsekcją i zwalczaniem owadów.

Można wyróżnić kilka metod zwalczania pluskiew. Najsprawniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – określana także jako fumigacja. Technologia ta cechuje się bardzo silnym oddziaływaniem. W trakcie dezynsekcji gazowej stosuje się środki chemiczne w formie paczek samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Na moment gazowania należy opuścić konkretny budynek, ponieważ używane środki są szkodliwe dla ludzi.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu państwach ta technologia uznawana jest za najefektywniejszą i równocześnie najbezpieczniejszą dla ludzi. Przy użyciu specjalistycznych kotłów ogrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Wszystkie pasożyty zostają wyeliminowane w rezultacie wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tym zabiegu zwalczania pluskiew używa się urządzenia generujące mgłę. Umieszczony w nich roztwór insektobójczy zostaje zamieniony w chłodną mgłę, która wchodzi do najciaśniejszych miejsc. Po pewnym czasie powstają na powierzchniach środki owadobójcze zamknięte w mikrokapsułkach. Działanie jest zatem wydłużone w czasie, przez co bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Pluskwy żyją nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale także w takich miejscach jak hotele, czy pensjonaty, gdzie ich obecność jest bardzo nielubiana. Po zaobserwowaniu tego owada, warto jest skonsultować się z doświadczoną firmą zwalczającą pluskwy, która dostosuje konkretną metodę i pomoże nam wyeliminować te pasożyty raz a dobrze.

Powiedz pluskwą żegnajcie! Poznaj metody i ceny profesjonalne firmy zajmującej się dezynsekcją insektów. Wejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa