Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Jak zwalczać pluskwy w mieszkaniu?
12 marca, 2017
Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów
Skuteczny adwokat rozwodowy
12 marca, 2017

Drewno to produkt od wieków stosowany do budowania domów, lub wykonywania mebli. Przez wielu uważany jest za surowiec elegancki, a równocześnie szczególnie użyteczny. Jako produkt organiczny narażony jest niestety na negatywne działanie owadów, a konkretnie ksylofagów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten ostatni uważany jest w naszym kraju za najgroźniejszy, ponieważ w trakcie żeru jest w stanie doprowadzić do całkowitego wyniszczenia drzew w lesie. Wojna z tym pasożytem jest bardzo trudna, ale nie niewykonalna.

Procedury usuwania szkodników drewna są bardzo różnorodne. Od technik cieplnych (dezynsekcja mikrofalami), aż po procedury chemiczne, takie jak fumigacja, widziana przez fachowców za najbardziej skuteczne rozwiązanie w zakresie tępienia insektów w drewnie.

Zanim wkroczymy do konkretnego zdefiniowania fumigacji zastanówmy się czemu ochrona drewna jest dla mieszkańców ziemi tak kluczowa. Z powodów praktycznych, drewno to powszechny produkt budowlany, zazwyczaj niezastąpiony w wielu pracach stolarskich. Z tego względu punktem przewodnim fumigacji jest konserwacja tego drogocennego surowca. Dalej fumigacja palet na eksport pozwala zmniejszyć roznoszenie się owadów. I najbardziej kluczowe na końcu. Drzewa, prócz tego, że stanowią drogocenny surowiec, odświeżają powietrze nam wszystkim tak niezbędne. Badania sugerują również, że spędzanie czasu w otoczeniu drzew powoduje, że stajemy się bardziej przedsiębiorczy i spokojni. Dlatego też zwalczanie szkodników drewna to istotna kwestia.

Ksylofagi – popularne szkodniki drewna

Gdy pojawia się hasło szkodnik drewna, automatycznie myślimy o korniku. Naturalnie jest to insekt mieszkający w drewnie, aczkolwiek, pod względem skali spustoszenia nic nie jest w stanie równać się z spuszczelem pospolitym. Owad ten został w Polsce uważany za najgroźniejszego ksylofaga. Żeruje w drewnie o miękkiej konstrukcji czyli drewnie drzew iglastych. Eliminowanie puszczela pospolitego jest istotne dla całej gospodarki rolnej, jak także sektora leśnego. Czemu został on ogłoszony za najcięższego ksylofaga? Powód jest niesłychanie prosty. Puszczel szarżuje drewno przez kilkanaście pokoleń. Wywołane przez niego straty są tak wielkie, że mogą wywierać wpływ na trwałość konstrukcji.A to jest już duży problem. Innym ksylofagiem jest kołatek domowy, zdefiniowany tak dlatego, że szczególnie chętnie żeruje w obiektach mieszkalnych.

Fumigacja, czyli gazowanie owadów

Twierdzi się, że fumigacja jest najsprawniejszą metodą usuwania owadów żerujących w elementach drewnianych. Polega na eliminacji owadów przy wykorzystaniu preparatów chemicznych zwanych fumigantami. Najczęściej wdrażanym fumigatorem jest fosforowodór, zastępujący bromek metylu, który został wycofany, gdyż wywoływał straty w otoczeniu przyrodniczym. W trakcie fumigacji właściwy preparat chemiczny jest przy wykorzystaniu urządzenia ciśnieniowego tłoczony do hermetycznie zamkniętego budynku. Substancja wnika do najmniej dostępnych miejsc, przez co gwarantuje sporą efektywność likwidacji jakichkolwiek ksylofagów. Stosowany fosforowodór jest trujący, z tego względu w trakcie fumigacji ludzie i zwierzęta muszą opuścić dany obiekt, który zostaje owinięty specjalną folią, albo też namiotem. Co zaskakujące fumigacja wykorzystywana jest nie tylko w domach. Ta metoda pozwala zwalczać szkodniki przebywające w produktach spożywczo – rolnych, a nawet w wiekowych księgach. Za kilka minut powiemy ci także, dlaczego fumigacja palet jest tak kluczowa dla ochrony przyrody.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie być tego świadomy, ale fumigacja palet jak i innych opakowań drewnianych jest wymuszana w przewozie międzynarodowym. Przepisy prawa nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. Zgodnie z najnowszymi standardami ISPM 15 drewno należy oznaczać charakterystycznym symbolem. Obok zapisuje się wzmianki dotyczące użytej metody, kraju pochodzenia drewna i jednostki przeprowadzającej zabieg fumigacji. Jak to możliwe, że nakazy są tak bardzo zasadnicze?

Ksylofagi występują bardzo często na jednym obszarze. Insekty, które w naszej strefie klimatycznej są bardzo liczne, nie zawsze znane są na przykład w Ameryce Południowej. Aby zadbać o oryginalny charakter lasów dorastających w pozostałych stronach globu, nałożono na firmy obowiązek fumigacji. Tylko w taki sposób szkodniki nie rozprzestrzeniają się na wielką skalę, przez co szybciej można je zlikwidować. Fumigacja palet drewnianych na eksport zabezpiecza więc środowisko naturalne.

Zazwyczaj zakładamy, że to wycinka drzew zmniejsza wydolność lasów. Eksperci alarmują jednak, że to właściwie pasożyty są najpoważniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Wycinanie wiekowych drzew i sadzenie młodych wspiera pewną stabilizację w przyrodzie, podczas gdy atak ksylofagów powoduje rozwlekłe szkody w lasach. Niezmiernie kluczowe jest usuwanie tych szkodników, aby przywrócić przyrodzie spójność.

Jedną z najbardziej kompetentnych instytucji w Polsce oferujących zabieg fumigacji jest firma Corneco. Zakres usług firmy obejmuje nie tylko fumigację palet na eksport, ale także odświeżanie kościołów, magazynów i obiektów publicznych. Corneco z siedzibą w Warszawie to jednostka która długo pracowała na swój sukces. To konkretni eksperci w dziedzinie dezynsekcji i fumigacji.

Zajrzyj na stronę firmy Corneco i znajdź więcej informacji o charakterze i cenie fumigacji: fumigacja palet Warszawa