Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Na czym polega fumigacja palet i budynków mieszkalnych?
12 marca, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie szkodników drewna
12 marca, 2017

Skuteczny adwokat rozwodowy

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co właściwie będzie toczyło się w trakcie postępowania sądowego? Oraz czy sędzia wymierzy w naszą stronę same nieprzyjemne pytania? Jak przygotować się do procesu, aby uzyskać rozwód? Zacznijmy od tego, iż współcześnie procesy rozwodowe niestety nie są niczym osobliwym. Masa obywateli z czasem spostrzega swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii doboru drugiej połówki. Często współmałżonek oszukuje, nadużywa alkoholu albo narkotyków czy znęca się psychicznie. W takiej sytuacji każdy z nas posiada podstawę zdeponować pozew o rozwód i wyglądać pomyślnego werdyktu trybunału. Czyhanie na korytarzu sądowym na otwarcie procesu niewątpliwie jest nadzwyczaj stresujące. Wcale nie ma się jednakże czego bać. Wystarczy posiadać bazową wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie faktycznie na niej pytał. Jeżeli odczuwamy, iż na własną rękę niestety nie damy sobie rady, możemy w takiej sytuacji udać się do adwokata rozwodowego, który po pierwsze pomoże nam zebrać kompletne obowiązkowe formularze.

Postępowanie w sprawie rozwodu przeprowadza niezmiennie trzech sędziów, z czego środkowy jest sędzią przewodzącym, a dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to prawnicy ławnicy. Postępowanie będzie odbywało się bez uczestnictwa publiczności, w konsekwencji z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, partnerów oraz pełnomocników nikogo więcej absolutnie nie powinno być podczas rozprawy. Nie musimy się w takim przypadku zadręczać, że znajoma z pracy dowie się zbyt dużo o naszym związku bądź o tym, co konkretnie stało się z naszymi małoletnimi dziećmi. Pozostałymi szczeblami rozprawy są: rozpytywanie małżonków, przesłuchiwanie obserwatorów zdarzeń, przesłuchanie stron oraz definitywnie – ogłoszenie wyroku.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał przeważnie rozpoczyna od zadawania orientacyjnych zapytań. Czy małżonkowie prowadzą obopólnie dom? (jeżeli nie, wtedy sąd pyta od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak prezentuje się sytuacja z dziećmi? (oraz czy osiągnęły pełnoletność, kto aktualnie trzyma nad nimi opiekę, jeżeli matki bądź ojca w owym gospodarstwie nie ma); czy wcześniej toczyły się wobec jednego z małżonków procesy dla rodzin? Czy istnieje w ogóle jakaś perspektywa na zachowanie związku małżeńskiego? Po owych zapytaniach sędzia przechodzi do wysłuchania najbliższych. Potrafi to zrealizować na początkowej rozprawie bądź dopiero na kolejnej. W pierwszej kolejności przepytywani są krewni strony powodowej, zaś po czym – strony pozwanej. Od ilości świadków zależy liczba spraw, zaś każdy z małżonków ma szansę zwracać się do nich z pytaniami. Jeżeli małżonkowie i świadkowie zostaną już przepytani, wówczas sędzia przechodzi do przepytania współmałżonków. Mają opcję oni wyrazić indywidualny scenariusz wydarzeń, odnieść się do tego, co właściwie ogłosił któryś z obserwatorów albo sam partner.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na tym szczęście dziecka, szczególnie niepełnoletniego
  • Stałoby to w sprzeczności z dyrektywami współżycia społecznego
  • Rozwodu żąda wyłącznie odpowiedzialny współmałżonek, np. ten który dopuścił się nielojalności (drugi małżonek musi zaprezentować zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W sporej ilości kłopotów potrafi pomóc nam adwokat, głównie jeśli planujemy, by sąd zawyrokował winę jakiejś ze stron za rozpad małżeństwa. Powinniśmy się także do niego udać wtedy, gdy: strony zajmowały łączny majątek, zaś jedno z nich ma działalność gospodarczą w stadium ruiny; chcemy, by zostały zasądzone alimenty na drugiego małżonka czy na niedorosłe dzieci; pragniemy posiadać całkowitą zwierzchność rodzicielską bądź planujemy drugiej stronie ograniczyć kontakty z dzieckiem; sytuacja wymaga osądzenia systemu wykorzystywania ze wspólnego lokalu, jego przydziału czy powierzeniu go jednemu z małżonków; należy zasądzić rozdział całego dorobku. Adwokat może nas wesprzeć nie tylko w przypadku rozwodu, lecz też podczas separacji. Należałoby mieć na uwadze, że rozwód oraz separacją charakteryzują dwie różne rzeczy, które chociaż są podobne, lecz różnią się skutkami. Wyrok sądu o rozwodzie sprawia, iż małżeństwo przestaje egzystować. W sytuacji separacji związek małżeński cały czas istnieje formalnie. Osoby, jakie wybrały separację, z jakichkolwiek względów wcale nie planują zdecydować się na rozwód, np. jeżeli są nabożne lub posiadają na wychowaniu małoletnie dzieci. Jest także coś wyjątkowego, jak separacja rzeczywista, w jakiej mąż i żona żyją odrębnie, inaczej nie zamieszkują tego samego lokum.

O czym powinniśmy pamiętać?

Obligatoryjnie trzeba mieć w torbie wszelkie wskazówki obciążające pozostałą stronę, jeżeli zależy nam na orzeczeniu wyłącznej winy. Powinny to być fotografie, wiadomości z telefonu, wiadomości internetowe czy filmy. Powinniśmy pokazać, że partner, np. dokonał oszustwa czy stale nadużywa napojów wysokoprocentowych. Skoro staniemy przed sądem nie mając jakichkolwiek dowodów w takiej sytuacji (czy bez obserwatorów zdarzeń) zdobycie rozwodu może przebiegać wyjątkowo przewlekle. Orzeczenie sędziego będzie opierało się na wysłuchaniu małżonków oraz świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz rzetelnego pełnomocnika, to wejdź w owy odnośnik – Adwokat Katowice Rozwody