Dj Warszawa
Jak znaleźć dobrego DJ-a w Warszawie?
28 grudnia, 2016
Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Ciekawe projekty ogrodów
1 stycznia, 2017

Technologie teleinformatyczne to rozbudowane pojęcie, dotyczące technologii związanych z transferem danych. Wśród technologii teleinformatycznych możemy oddzielić media związane z komunikacją (sieć internetowa, telefonia komórkowa i tak dalej) oraz media związane z przechowywaniem plików (dyski pamięci pendrive’y i tak dalej). Warto mieć też na uwadze technologia teleinformatyczna ułatwia ponadto przekaz informacji między sprzętem sieciowym a tym samym realne jest opracowanie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów związanych z bezpieczeństwem

Rodzaje systemów bezpieczeństwa

To różnorakiego rodzaju systemy, których przeznaczeniem jest nadzorowanie zagrożeń oraz uproszczenie komunikacji bądź poruszania się po określonym obiekcie. W niniejszym artykule dokładnie omówimy kilka spośród nich oraz podamy przykłady urządzeń i systemów szeroko stosowanych dla zwiększenia bezpieczeństwa i udoskonalenia pracy.

System alarmu pożarowego a technologia Zettler

System sygnalizacji pożaru to kompleksowe rozwiązanie mające na celu wykrywać pożar jak i ostrzegać o nim. Jego głównym zadaniem jest natychmiastowe wykrycie źródła pożaru, co sprawia, że osoby znajdujące się w budynku mają możliwość natychmiastowo oraz bez przeszkód się ewakuować. Dodatkowo dzięki niezwłocznej reakcji, istnieje ogromna szansa, że pożar zostanie powstrzymany, a szkody związane z pożarem będą mniej odczuwalne.

Taki system składa się między innymi z czujek i ostrzegaczy, które mogą efektywnie pełnić swoją funkcję tylko wtedy, gdy będą one podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając dedykowane oprogramowanie system można tak dopasować, by np. w razie płomienia, system od razu dostarczał wiadomość do straży pożarnej. Tę a także kilkadziesiąt innych możliwości umożliwia technologia Zettler MZX a także Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej oparte na technologii Zettler MZX oraz Zettler ZX to jedno z najświeższych rozwiązań jeżeli idzie o systemy bezpieczeństwa. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX współpracuje nie tylko z innowacyjnymi systemami, ale również tymi sprzed kilku lat. Dlatego nie ma powodu, aby się martwić tym, że decydując się na ten system, za na przykład 12 miesięcy zajdzie potrzeba, aby zastąpić wszystkie urządzenia, aby zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma też powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, bo ze zdecydowaną większością sprzętu system ten działa bez zarzutu. Nie trzeba więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na modernizację urządzeń sygnalizujących.

Systemy kontroli dostępu na przykładzie kontroli Kantech

System kontroli dostępu umożliwia bez przeszkód chodzić na terenie obiektu za sprawą dedykowanej karty wytwarzającej pole magnetyczne. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, a są to: poprawa bezpieczeństwa – system pozwala w kilka sekund sprawdzić, gdzie na obszarze firmy porusza się dana osoba, kto przebywa w wnętrzu X, lub o jakiej godzinie ktoś opuścił budynek. W przypadku zagrożenia pożarowego można od razu sprawdzić, czy przykładowo wszyscy zdążyli wyjść.

Taki system jest też wygodny, bo wszystkie drzwi otwiera ta sama karta, dzięki czemu nie trzeba przy sobie przechowywać kilku breloków i kluczy, aby wejść do środka. Dodatkową jego zaletą to łatwe zarządzanie – każda karta ma niepowtarzalny identyfikator, co pozwala zarządzać dostępami niezależnie od liczby osób. Do każdej karty mamy możliwość udostępnić nieograniczony dostęp do wszystkich miejsc albo jedynie do jednego – system daje możliwość łatwo zarządzać uprawnieniami. Jednym z częściej wybieranych i sprawdzonych systemów jest metoda polecana przez markę Kantech.

Kantech to istniejąca od 30 lat firma ukierunkowana w budowaniu oraz obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, stworzonych dla mniejszych oraz wielkich projektów. Kantech zapewnia technologię zgodną z systemem przeciwpożarowym. By program Kantech był w zupełności funkcjonalny, wymaga on kilku niezbędnych urządzeń, takich jak przykładowo zwora elektromagnetyczna.

Monitoring wizyjny: American Dynamics i ich niezastąpione kamery Illustra

System monitoringu wizyjnego umożliwia sprawować nadzór nad instytucją, obszaru w obrębie niej, czy nad osobami poruszającymi się w firmie. Monitoring sprawdza się w dużych placówkach przykładowo szkoły, urzędy, przedsiębiorstwa lub szpitale, ale także na osiedlach mieszkalnych lub w niewielkich sklepach.
Zasadniczym zadaniem podglądu jest podniesienie stopnia bezpieczeństwa osób i samego budynku, np. w momencie wystąpienia pożaru możemy natychmiast zbadać stan zagrożenia i inne.

Podgląd umożliwia również rejestrować działania niechciane, przykładowo przywłaszczenie czy celowe niszczenie własności. Jeszcze jedną wartością korzystania z monitoringu jest zminimalizowanie wydatków związanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest też potrzebnym narzędziem, dzięki któremu da się oszacować to, jak zatrudnieni pracownicy stosują się do zobowiązań. Jeśli chodzi o sprzęt monitorujący, warto skupić się na propozycji marki American Dynamics. American Dynamics jest znanym na całym świecie wytwórcą sprzętu stworzonego do monitoringu wizyjnego. American Dynamics funkcjonuje od blisko pięciu dekad. Jednymi spośród najpopularniejszych produktów produkowanych przez firmę American Dynamics są kamery Illustra – seria kamer sieciowych .

Kamery Illustra działają bez podpięcia sieciowego, film jaki jest z nich przekazywany jest formatowany na postać cyfrową i rejestrowany od razu na dysk twardy. Obraz zapisywany przez kamery Illustra odznaczają się doskonałą jakością (Full HD). Wśród rozległej oferty kamer Illustra odnajdziemykamery zarówno wewnętrzne jak i przeznaczone do montażu zewnętrznego kamery o minimalnych wielkościach, kamery kopułkowe, a także kamery standardowe. Kamery Illustra są wygodne w montażu, można je rozmieścić na ścianach lub pod sufitem. Technologia stworzona przez American Dynamics pozwala na rejestrowanie w nocy, ponieważ kamery Illustra są zaopatrzone w nagrywanie w podczerwieni

O wiele więcej na temat systemów, oprogramowania oraz akcesoriów, możesz przeczytać na stronie specjalizującej się w takim dziale, przeczytasz tam przykładowo szczegóły na temat American Dynamics, a także innych technologii wymienionych w artykule.