świece
Czy dewocjonalia to dobry prezent?
19 lutego, 2017
Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz
Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa
26 lutego, 2017

Współcześnie dostęp do informacji można mieć od razu. Wiadomości z kraju, wydarzenia ze świata, czy inne niusy – znajdziesz je w gazetach, telewizji, radiu, i także w Internecie. Ale ze względu na nasz dzisiejszy tryb życia, a zasadniczo jego tempo, ciężko jest za każdym razem do tych faktów, które należałoby poznać. Jednak takich sytuacji jest jeszcze kilka. Wśród tych najbardziej męczących, powinniśmy wymienić:

  • ilość informacji, z których trudno jest wyszukać te najważniejsze,
  • wiarygodność podawanych – trudność w ocenie ich prawdziwości,
  • problem z regularnym sprawdzaniem informacji, z byciem na bieżąco,
  • napływ informacji na temat wydarzeń, które nas nie interesują.

Być może tych mankamentów możemy wyszukać znacznie więcej, skoncentrujmy się jednak na konkretnych źródłach i pomyślmy, jakie są ich mankamenty oraz jak możemy temu zaradzić. Do największych źródeł wiadomości z kraju a także innych, w kraju wciąż prym wiodą (zaraz obok źródeł internetowych) czasopisma, tv, a także radio.

Jakie są popularne źródła informacji?

Z faktami w Internecie jest różnie, bardzo często jest tak, że jakieś wiadomości rozprzestrzeniają się z prędkością błyskawicy, by po jakimś okresie okazały się niepotwierdzone czy kłamstwem stworzonym przez internautów. A przecież kto ma czas, aby stale analizować wszystkie odnalezione w sieci wiadomości są wiarygodne? Zapewne małe grono…

A co z resztą źródeł wiadomości, przykładowo z prasą? Oczywiście w ich wypadku istnieje niższe prawdopodobieństwo, że wydrukowane w nich wiadomości są niezgodne z prawdą, lecz uwidacznia się w ich przypadku inny mankament: są nietanie, wersje papierowe są niekomfortowe, a ich edycje wirtualne zdecydowanie różnią się składem i stylem umieszczanych informacji. A co w sytuacji, kiedy mamy ochotę sprawdzić jedynie wiadomości z kraju? I tak trzeba kupić „pełną” gazetę, razem z działem wiadomości ze świata, faktów z dziedziny sportu, wiadomości lokalnych.

A jak sprawa wygląda z telewizją? Tu znajdujemy kolejny kłopot, ponieważ jednak nadal nie zrealizowano takiej telewizji, która odtwarzałaby wyłącznie to, co chcemy, a do tego długie bloki reklamowe, zapowiedzi innych programów… No tak, można to ograniczyć kupując drogi abonament, ale jaki to ma sens, kiedy o 8:32 pragniemy poznać informacje na temat najnowszych wydarzeń z kraju, a o tej porze nadawane są bajki dla dzieci?

Chociaż informacje w radiu rzeczywiście pojawiają się co godzinę, ale są to głównie niezmiernie oszczędne wiadomości, zazwyczaj w postaci faktów, inaczej parominutowych informacji z wydarzeń z kraju oraz ze świata. Ich wadą oprócz tego, że przekazują minimalną ilość treści, a zatem nie ma opcji, żeby usłyszeć więcej informacji na ciekawiący nas temat, to jeszcze są to wiadomości bardzo okrojone.

Jak być na bieżąco w wiadomościach?

Biorąc pod uwagę fakt, że duży odsetek z nas z nas ma niewątpliwie wiele obowiązków na głowie i żyje na najwyższych obrotach, to trudno znaleźć choćby minutę na to, żeby poczytać o wiadomościach z kraju, zapoznać się z wydarzeniami z innych części globu, czy informacjami na temat gospodarki. Na szczęście można temu zaradzić – wystarczy tylko wiedzieć, co i gdzie wyszukiwać.

Wiadomości z kraju i ze świata w jednym miejscu

Jednak szukać to nie jest dobre słowo, bo rozwiązanie, które mamy na myśli, gromadzi wszystkie ważne informacje, chętnie czytane fakty, wydarzenia ze świata a także wiadomości z kraju w jednym miejscu – więc wystarczy je przejrzeć, aby zorientować się, co się każdego dnia dzieje.

Jednak jeżeli wolisz szukać wydarzeń czy najnowszych wiadomości z danej dziedziny, starczy, że klikniesz w adekwatny obszar tematyczny lub wpiszesz określenie kluczowe w wyszukiwarkę, na przykład wiadomości z kraju – i proszę – wszystkie najaktualniejsze wydarzenia, fakty oraz informacje masz pod ręką. A jeśli masz ochotę, masz okazję przeczytać ciekawego Cię niusa – wystarczy w niego kliknąć.

Zanim wyjawimy, o którym rozwiązaniu mówimy, napiszemy o jeszcze jednej jego zalecie. Na pewno wiecie, że funkcjonujące serwisy informacyjne różnią się od siebie nie tylko tym, jaki typ faktów przedstawiają (np. wiadomości z kraju, informacje lokalne), to często te różnice są widoczne w sprawach dotyczących poglądów A rozsądnie jest oczywiście korzystać różnych źródeł, aby mieć możliwość wyrobić własny pogląd na niektóre rzeczy. Zatem najwłaściwszym rozwiązaniem tej sytuacji jest wyszukiwanie informacji, patrzenie na wiadomości i odkrywanie faktów nie tylko z jednego źródła.

Żeby Ci to umożliwić wszystkie wydarzenia oraz inne informacje skupiono w jednym miejscu. Umieszczane tam wiadomości są co kilka sekund odświeżane, a dodatkowo możesz skonfigurować indywidualne filtry, co spowoduje, że zrobisz osobistą stronę z takimi faktami, informacjami, wydarzeniami i tak dalej – tymi, które są dla Ciebie interesujące.

Pewnie jesteś ciekaw, o jakie rozwiązanie chodzi, kliknij w odnośnik fakty i odkryj właściwą stronę informacji – najaktualniejsze wydarzenia i newsy z najpopularniejszych serwisów informacyjnych w naszym kraju – teraz zebrane w jednym miejscu!