Salus – odszkodowania dla każdego
12 kwietnia, 2016
Projektowanie ogrodów – nowoczesne ogrody
12 maja, 2016

Kursy jazdy defensywnej w atrakcyjnej cenie

Dokładne obserwowanie drogi, respektowanie zasad ruchu drogowego, rozsądek przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to najlepszy przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli stylu jazdy, który poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to przede wszystkim instynktowne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To także optymalne wykorzystanie mechanizmów samochodu i odpowiednie wczesne sygnalizowanie swoich zamiarów. Innymi słowy, jazda defensywna to inteligentny i wysoce kulturalny styl, który jest co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie słyszeć o regułach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i fachowa kadra to nasze najcenniejsze walory. Kurs jazdy defensywnej, prowadzony przez nas, to doskonała okazja na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Zobacz czym jest kurs jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Na czym polega kurs jazdy defensywnej?

Kurs jazdy defensywnej złożony jest z 3 części. Pierwsza część szkolenia polega na audycie bezpieczeństwa, w trakcie którego instruktor analizuje sposób jazdy osoby prowadzącej samochód. Przy wsparciu specjalnego systemu telemetrycznego mierzone są wszystkie czynności kierowcy, oraz dane przejazdu, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. Podczas jazdy instruktor wykorzystuje różne elementy scenariusza, by kompleksowo ocenić zachowanie kierowcy w danej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. Następnie zaczyna się kolejna część szkolenia – zajęcia teoretyczne, podczas których omawiane są dokładnie takie zagadnienia jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, styl prowadzenia pojazdu, przepisy ruchu drogowego, przewidywanie zachowań w ruchu drogowym, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, ekonomia jazdy, przyczyny i skutki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po wyczerpującym omówieniu wszystkich tematów, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Teraz jednak mając na uwadze wskazówki instruktora, starają się wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor poprawia złe nawyki i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej w pigułce

Teoria jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najważniejszym założeniem koncepcji jazdy defensywnej jest odpowiednie dostosowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze i skuteczne opanowanie reakcji na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać wszelkie granice i powinien być świadomy niebezpieczeństw na jezdni. Osiągnięcie tych umiejętności jest możliwe poprzez wdrażanie zasad jazdy defensywnej na co dzień. Po pierwsze należy dobrze przygotować nasz samochód do jazdy. Sprawdzamy ilość płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. Przyjmujemy wygodną pozycję i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Jadąc samochodem skanujemy wzrokiem drogę i jej otoczenie. Wówczas zwiększamy swoje szanse na szybsze dostrzeżenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, starając się dopasować prędkość do warunków pogodowych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Obserwujemy postępowanie innych uczestników ruchu drogowego, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, stań w bezpiecznym miejscu, wyjdź na świeże powietrze lub zdrzemnij się na kilka minut. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często ratują ludzkie życie, dlatego też warto je przestrzegać.

Zalety szkolenia jazdy defensywnej

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Pozwala nam ono lepiej zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Opracowanie strategii jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Szkolenie jazdy defensywnej zmniejsza ryzyko drogowe i ogranicza poziom stresu związanego z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Dodatkowo umiejętność jazdy defensywnej wpływa na zmniejszenie kosztów użytkowania pojazdu. Po zakończeniu kursu stajemy się bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni swoich umiejętności i mocniej skoncentrowani na jeździe. Kurs jazdy defensywnej bardzo rozwija wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego niska cena.

W kursie jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo niskiej cenie. Nasza szkoła jazdy specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może poszczycić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń multimedialnych, dzięki którym nasi Klienci w szybkim tempie zapoznają się z wieloma zagadnieniami. Na terenie naszego ośrodka znajduje się także nowoczesny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też w pełni angażujemy się w organizowane kursy jazdy defensywnej.

Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej o prowadzonych przez nas kursach – http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/